× بستن تبلیغات
ژوئن
4
2018

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

کاربر گرامی شما جهت مشاهده بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان وارد سایت مونومارکت شدید.پس از دانلودبررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنانو رضایت امتیاز فراموشتون نشه

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

با کیفیت خوب تهیه شده و رضایت شما را در برخواهد داشت پایان نامه قاچاق;پایان نامه قاچاق انسان;پایان نامه قاچاق زنان;قاچاق انسان به قصد فحشا;بررسی و تحلیل قاچاق انسان به قصد فحشا;قاچاق انسان در قانون مجازات اسلامی;قاچاق انسان در حقوق بین الملل;ﻗﺎﭼﺎق زنان ﺑﻪ ﻗﺼﺪ ﻓﺤﺸﺎ در حقوق ایران;ﻗﺎﭼﺎق زنان ﺑﻪ ﻗﺼﺪ ﻓﺤﺸﺎ در حقوق بین الملل

دسته بندی حقوق
فرمت فایل doc
حجم فایل ۹۸۳ کیلو بایت
تعداد صفحات ۳۲۳
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشدحقوق جزا و جرم شناسی

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

مقدمه
بسیاری از تحلیلگران بر این اعتقادند که آنچه که امروزه به صورتجرم قاچاق انسانمطرح می باشد و در جهان کنونی ابعاد بسیار هراس انگیزی پیداکرده است، نسبت و رابطه ای با مسائل بردگی داردکه سرانجام در اواخر سده نوزدهم و ابتدای سده بیستم پس از قرن ها ملغی گردید، ولیکن برخی از ابعاد و رویه های مشابه آن به گونه ای همچنان باقی مانده است.حجم عظیم قاچاق زنان که به صورت یک موج از ابتدای دهه ۱۹۹۰ شدت گرفت ، از نظر برخی از تحلیل گران مشابهتی با برده داری و خرید و فروش برده داشته است؛ از همین رو می توانقاچاق انسانرا «بردگی نوین» یا « شکل مدرن بردگی» نامید.
قاچاق انسانامری بسیار پیچیده است که گروه های جنایتکار سازمان یافته به گونه ای فزاینده درگیر آن می شوند. همچنین بهره کشی از انسان به هیچ وجه به بهره کشی جنسی محدود نمی شود و ابعاد مختلفی را در بر می گیرد که کار اجباری، ازدواج اجباری، کار دشوار خانگی و دیگر رویه های بهره کشانه را نیز شامل می شود. البته هنوز هم قاچاق زنان به منظور روسپیگری و یا دیگر انواع بهره کشی جنسی مهم ترین مقصود قاچاق را تشکیل می دهد. یکی ازمعمول ترین نوع قاچاق انسانکه به دلیل سود سرشار آن مطمح نظر گروه ها و باندهای سازمان یافته می باشد، قاچاق زنان و دختران برای استفاده از آنان در مکانهای فساد و فحشاء و وادار کردن آنها به روسپیگری و بعضاً بکارگیری آنها به عنوان پیش خدمت می باشد.
درحال حاضر تجارت دختران و زنان جوان توسط باندهایقاچاق انساناز نقاط مختلف جهان به اروپا و دیگر مناطق جهان ابعاد گسترده تری پیدا کرده است. قاچاقچیان انسان، زنان و دختران جویای کار را با وعده شغل مناسب و درآمد سرشار فریب می دهند و آنان را چون بردگان و اسیران قرون گذشته در انبار کشتی ها پنهان می کنند و با وضع رقت باری به کشورهای اروپایی یا دیگر کشورهای مقصد می رسانند. اما بسیاری از این مهاجران غیر قانونی به چنگ مافیایی می افتند و سر از مراکز فساد در می آورند. افزایش قاچاق زنان و دختران به خاطر سود سرشاری که نصیب قاچاقچیان می کند به صورت یک فاجعه جهانی درآمده است. دولتها نیز با همه کوشش ها و اجرای طرح هایی جهت مبارزه با این پدیده شوم، هنوز نتوانسته اند توفیقی در جلوگیری از قاچاق زنان به دست آورند.
اندک داده های موجود نشان می دهند کهقاچاق زنانیک معضل به راستی جهانی است که تقریباً هیچ منطقه ای از جهان از آثار زیانبار آن در امان نیست. همچنین آمارها از آن حکایت دارند که این معضل هر چند در طی سده ها و دهه های گذشته نیز وجود داشته، تنها از ابتدای دهه ۱۹۹۰ چنین ابعاد گسترده و شگفت آوری یافته است. همراه با این رشد سرسام آور، در جغرافیای توزیع قاچاق زنان نیز تحولاتی صورت گرفته است؛ بدین ترتیب که مسیرهای سنتی قاچاق زنان که آسیای شرقی و آفریقا بودند، کم کم در برابر حجم عظیم انتقال زنان از اروپای شرقی اهمیت کمتری پیدا می کنند. حتی کشور ایران نیز با مواردی از این معضل روبرو بوده است.
ساده ترین دلیلی که می توان برای توضیحافزایش قاچاق زنان در سالهای اخیرآورد، سودآوری کلان آن است. در واقع قاچاقچیان به خوبی اطلاع دارند که سود بالقوه این فعالیت که از آن به عنوان « بردگی عصر معاصر» یاد می شود، بسیار بالا است و خطر تحت تعقیب قرار گرفتن آنان نیز به نسبت کم است.
از آغاز سده بیستم چندین سند بین المللی برای سرکوب قاچاق انسان تدوین گردید که مورد تصویب دولتها قرار گرفت. اما هیچ یک از آن اسناد بین المللی نتوانسته اند موفقیتی در سرکوب یا پیشگیری از این جرم داشته باشند. نکات ضعف اساسی موجود درا ین اسناد ، عمده ترین مانع دستیابی آنها به اهداف مقرر گشته برایشان محسوب می شد. مقاوله نامه ۱۸ مه ۱۹۰۴ که در واقع نخستین سند حقوق بشری است که برای زنان به تصویب رسیده است از پیش فرض ها و تعصبات نژادپرستانه تهی نیست، وتنها زنان سفیدپوست را پوشش می دهد. یکی از نقاط ضعف بارز این مقاوله نامه این است که مساله مجرمانه ساختن اصلاً در آن مطرح نشده است. به سخن دیگر، در حالی که تمامی هدف این مقاوله نامه را تلاش جهت پیشگیری و جلوگیری از خرید و فروش زنان و نیز کمک و حمایت از اینگونه زنان و دختران تشکیل می دهد، این مقاوله نامه از اعلام صریح خریدو فروش زنان و دختران به عنوان یک جرم بین المللی خودداری می ورزد. درحالی که انتظار معقول این می بود که یا در خود این مقاوله نامه، این کار به عنوان جرمی بین المللی که قابل مجازات در همه دولت های طرف مقاوله نامه باشد، مطرح می گردد، یا اینکه خود دولتهای متعاهد ملزم می گشتند که این اقدام را به عنوان جرم در قوانین داخلی خویش تعیین کنند.
در قرارداد ۱۹۲۱ نیز می توان گفت که از بسیاری جهات نسبت به اسناد پیشین پیشروتر و کامل تر بود، ولیکن شاید بشود مشکل اصلی این قرارداد را همان مشکل کل نظام جامعه ملل قلمداد کنیم که عبارت بود از نداشتن ساز و کارهای کارآمد برای به اجراء گذاردن توافقات بین المللی. از سوی دیگر بسیاری از کشورهایی که شدیداً درگیر قاچاق زنان بودند، از امضای آن خودداری ورزیدند. وجود مستعمرات بسیار نیز موجب می شد که عملاً بسیاری از کشورها از شمول این قرارداد بین المللی بیرون باقی بمانند.در مورد قرارداد ۱۹۹۳ نیز می توان بیان کرد که پیش از آن که این قرارداد که چیز خیلی تازه ای نسبت به سه قرارداد پیشین در بر نداشت، بتواند اثر بخشی خود را نشان بدهد، جنگ جهانی دوم آغاز شد و بدین ترتیب هرگونه توافق بین المللی میان دولت ها عملاً به کنار گذارده شد.
در خصوصکنوانسیون سرکوب قاچاق اشخاص و بهره کشی از روسپیگریدیگران، نکته جالب اینجاست که این کنوانسیون که به قصد سرکوب قاچاق اشخاص تدوین گشته بود، از هر کاری در زمینه پیشگیری از این قاچاق سخن به میان می آورد، جزآنچه که به راستی به سرکوب این کار مربوط می شود و همان مجازات مرتکبان آن است. در واقع عبارت بندی برخی از مواد این کنوانسیون که به قاچاق اشخاص مربوط می شود کاملاً یادآور مقاوله نامه بین المللی ۱۸ مه ۱۹۰۴ است که درآن نیز سخنی از مجازات مجرمان به میان نمی آمد و تنها بر پیشگیری تاکید می شد. دقت در مفاد این مواد نیز نشانگر تاکید بر کنترل، وضع مقررات جهت حفاظت از مهاجران، تبلیغات مناسب، تدابیر نظارتی و تدابیری جهت اطلاع از ورود قاچاقچیان و قربانیان قاچاق می باشد، و در هیچ جایی بر لزوم مجازات آنان تمرکز نمی شود.
درکنوانسیون ۱۹۴۹، مشکل مهم پیوند زدن قاچاق زنان به تنها مساله روسپیگری و بهره کشی جنسی از آنان و نیز فقدان وضع مجازات برای مرتکبان بود. ابهام در چگونگی برخورد با قربانیان قاچاق زنان نیز یکی دیگر از مشکلات موجود در این اسناد بین المللی بود و نوع حمایتی که می بایست از این زنان صورت می گرفت، کاملاً به صلاحدید خود دولتهای متعاهد واگذار می شد. در نتیجه از سال ۱۹۴۹ که آخرین سند بین المللی مربوط به قاچاق زنان به تصویب رسید، تا دسامبر سال ۲۰۰۰ که پروتکل پیشگیری، سرکوب و مجازات قاچاق اشخاص به ویژه زنان و کودکان مورد تصویب قرار گرفت، چندین سند بین المللی دیگر نیز تدوین گشت که هر چند هدف اصلی آنها را مبارزه با این قاچاق تشکیل نمی داد، به صورت ضمنی و جانبی این مساله را نیز مورد توجه قراردادند که چندان مورد توجه ما نیست.
با توجه به واقعیت نقاط ضعف موجود در اسناد بین المللی پیشین، مجمع عمومی ملل متحد در ۱۹۹۸ تصمیم گرفت تا سند جدیدی را برای مقابله با قاچاق اشخاص، به ویژه زنان و کودکان تدوین کند تا بدین ترتیب نسبت به تحولات پدید آمده در چند دهه ای که از تصویب اسناد پیشین می گذشت، واکنش مناسبی نشان بدهد. در خصوص این پروتکل نیز می توان گفت که مشکل اصلی آن نه ازمفاد درون پروتکل، بلکه از احتمال عدم تصویب آن از سوی بسیاری از دولتها ناشی می شود.
مهم ترین مشکل درونی این پروتکل به عدم امکان شمول و اعمال آن بر جرایم قاچاق اشخاص است که توسط افرادی کمتر از سه نفر و یا فاقد گروهی سازمان یافته ارتکاب می شود. اما مشکل بیرونی دیگری که به آن اشاره شد، بسیار مهم تر است. درهر حال باید منتظر ماند و دید که این سند بین المللی، هنگامی که لازم الاجراء شود، تا چه حد در عمل به پیش گیری، سرکوب و مجازات قاچاق اشخاص به ویژه زنان و کودکان یاری خواهد رساند.
کشور جمهوری اسلامی ایران نیز خطر این جرم فراملی را به خوبی احساس کرده و اقداماتی را نیز در این زمینه از جمله تصویبقانون مبارزه با قاچاق انساندر تیر ماه ۱۳۸۳ انجام داده است.
تصویب قانون مبارزه با قاچاق انسان در تاریخ ۲۸/۴/۱۳۸۳ توسط مجلس شورای اسلامی با توجه به اینکه در قوانین داخلی تا قبل از تصویب این قانون ، قانون خاصی که کاملاً مربوط به این عنوان مجرمانه باشد، تصویب نشده بود، گام بزرگی است که خلاء های موجود را تا حد زیادی پوشش می دهد. علاوه بر این، با توجه به تعریف ارائه شده در این قانون از قاچاق انسان که شباهت قابل توجهی به تعریف مقرر در کنوانسیون ۲۰۰۰ دارد در حقیقت چارچوب قانونی جهت تعریف جرم تا حدود زیادی در اختیار مقامات رسیدگی کننده قرارداده شده که خود مانع بزرگی در جهت تجاوز به حقوق وآزادی های مردم و آزادی رفت و آمد تلقی می گردد.
قانون مبارزه با قاچاق انساندرخصوص جرم انگاری تنها بهقاچاق زنان و دخترانو بهره کشی جنسی اکتفاء ننموده و قاچاق انسان اعم از زن و مرد را به منظور بهره برداری جنسی و غیرجنسی شامل فحشاء، برداشت اعضاء و جوارح، بردگی و ازدواج را مشمول این عنوان مجرمانه قرارداده است که خود از نکات مثبت و قابل قبول در این قانون تلقی می گردد. اما مورد دیگری را که شاید بتوان از آن به عنوان یکی از ویژگی های مهم و بر جسته این قانون یاد کرد اشاره قانونگذار به سازمان یافته این جرم است. هر چند که قانونگذار در این قانون از ارائه تعریفی واضح و مصرح درباره جرائم سازمان یافته خودداری نموده است، اما با توجه به اینکه در قوانین داخلی پدیده سازمان یافته به عنوان یک جرم جمعی و خاص نگاه نشده و سابقه جرم انگاری نیز در این خصوص وجود ندارد. لذا پذیرش ارتکاب قاچاق انسان بطور سازمان یافته در این قانون می تواند نقطه عطفی در جهت توجه بیشتر به جرایم سازمان یافته و تدوین قانون خاص در آینده باشد. به ویژه آنکه با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی ایران، وجود و فعالیت سازمان های بزرگ بزهکار بعید نیست.
پذیرش مسئولیت کیفری برای اشخاص حقوقی و در نظر گرفتن مجازاتهای تکمیلی، تحت عنوان انفصال دائم یا موقت برای کارکنان دولت (ماده۴)، ابطال پروانه فعالیت یا مجوز و تعطیلی موسسه و شرکت برای موسسات و شرکتهای خصوصی (ماده ۵)، از جمله نکات بارز این قانون بشمار می آید. اما از نکات ضعفی که در این قانون می توان به آن اشاره کرد، اینکه : در خصوص سیاست جنایی ایران در رابطه با قاچاق انسان و با عنایت به اینکه مطابق با این قانون، جرم قاچاق انسان هم بطور سازمان یافته و هم غیر سازمان یافته قابل ارتکاب می باشد، الزاماً قانونگذار می بایست درسیاست کیفری خود و در برخورد با این دو نوع نحوه ارتکاب قاچاق انسان( بطور سازمان یافته وغیر سازمان یافته) چه از لحاظ اثباتی و چه از لحاظ واکنش اجتماعی با یک شیوه برخورد گردد.
شاید یکی از عمده ترین ایرادات وارده بر این قانون را بتوان مربوط به مساله حمایت از بزه دیدگان و پیشگیری از وقوع جرم دانست. حمایت از اشخاص بزه دیده در این قانون تا حدی نادیده گرفته شده است و در مواد قانونی به آن تصریح نگردیده که تا حدی این شبهه را بوجود می آورد که اشخاص قاچاق شده نه به عنوان بزه دیده، بلکه تا حدودی بعنوان بزهکار تلقی شوند که این نگرانی در مورد بزه دیدگان موجب خواهد شد که مجنی علیه این جرایم از طرح موضوع با دستگاههای ذیربط خودداری نماید. از طرفی این امر باعث شد که نه تنها پیشگیری از جرم محقق نگردد بلکه راه برای شناسایی باندهای بزهکار از طریق راهنمایی بزهدیدگان کاملاً مسدود گردد.
فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
۱) بیان مسأله تحقیق: ۱۵
۲) اهمیت و ضرورت انجام تحقیق: ۱۸
۳) مرور ادبیات و سوابق مربوطه : ۱۸
۴) جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق: ۲۰
۵) اهداف مشخص تحقیق ۲۰
۶) هدف کاربردی: ۲۱
۷) سوالات تحقیق ۲۱
۸) فرضیه های تحقیق: ۲۲
۹) روش پژوهش: ۲۲
بخش اول کلیات ۲۴
۱٫۱٫فصل اول: تعاریف اصطلاحات مرتبط و تشریح ساختار قاچاق ۲۶
۱٫۱٫۱٫مبحث اول: تعاریف ۲۶
الف) معنای لغوی قاچاق ۲۶
ب) جرایم سازمان یافته ۲۸
پ ) مهاجرت غیر قانونی و بین المللی ۳۰
ت ) فروش کودکان ۳۱
ث ) فساد و انحطاط اجتماعی ۳۱
ج ) تجاوز ۳۱
ح ) فحشا ۳۲
خ) روسپی گری ۳۳
د ) توریسم جنسی ۳۴
ذ ) قاچاق انسان ۳۶
۲٫۱٫۱٫مبحث دوم : انواع قاچاق ۳۹
بند اول : موضوع عایدات دولت ۳۹
بند دوم: غیر موضوع عایدات دولت ۳۹
۲٫۲٫۱٫۱٫گفتار دوم: قاچاق خدمات ۴۰
بند اول : امور گمرکی ۴۰
بند دوم : مالکیت فکری: ۴۱
۳٫۲٫۱٫۱٫گفتار سوم : قاچاق اشخاص ۴۱
بند اول : قاچاق اشخاص (عام) ۴۱
بند دوم : قاچاق اشخاص ( خاص) ۴۴
۳٫۱٫۱٫مبحث سوم : پیشینه تاریخی بزه قاچاق انسان ۴۶
۱٫۳٫۱٫۱٫گفتار اول: پیشینه فراملی ۴۶
۲٫۳٫۱٫۱٫گفتاردوم: پیشینه ملی ۴۸
۴٫۱٫۱٫مبحث چهارم: ویژگی های پدیده قاچاق انسان ۵۰
۱٫۴٫۱٫۱٫گفتار اول : سازمان یافته بودن ۵۰
۲٫۴٫۱٫۱٫گفتار دوم : فرا ملی بودن ۵۴
۲٫۱٫فصل دوم : عناصر تشکیل دهنده بزه قاچاق انسان ۵۶
۱٫۲٫۱مبحث اول : عنصر قانونی ۵۶
۲٫۲٫۱٫مبحث دوم : عنصر مادی ۵۷
۱٫۲٫۲٫۱٫گفتار اول : جرم تام ۵۸
بند اول : رفتار مادی مثبت ۵۸
بند دوم: نتیجه مجرمانه ۶۵
۲٫۲٫۲٫۱٫گفتار دوم : جرم ناقص ۶۷
۳٫۲٫۲٫۱٫گفتار سوم : شروع به جرم ۶۷
بند اول :‌عنصر قانونی ۶۹
بند دوم: عنصر مادی ۶۹
بند سوم : عنصر روانی ۷۰
۴٫۲٫۲٫۱٫گفتار چهارم:‌ جرم محال ۷۱
۵٫۲٫۲٫۱٫گفتار پنجم: جرم عقیم ۷۲
۳٫۲٫۱٫مبحث سوم: عنصر روانی ۷۳
۴٫۲٫۱٫مبحث چهارم: اعمال در حکم قاچاق انسان ۷۶
۱٫۴٫۲٫۱٫گفتار اول : عنصر قانونی ۷۶
۲٫۴٫۲٫۱٫گفتار دوم : عنصر مادی ۷۷
۳٫۴٫۲٫۱گفتار سوم : عنصر روانی ۷۸
۵٫۲٫۱٫مبحث پنجم: صور مختلف طرق ارتکاب جرم قاچاق انسان ۸۰
۱٫۵٫۲٫۱٫گفتار اول : قاچاق انسان به مباشرت ۸۰
۲٫۵٫۲٫۱٫گفتار دوم:‌قاچاق انسان به معاونت ۸۰
۳٫۵٫۲٫۱٫گفتار سوم: قاچاق انسان به تسبیب ۸۱
۶٫۲٫۱٫مبحث ششم : تبیین فحشاء ناشی از قاچاق انسان ۸۲
۱٫۶٫۲٫۱٫گفتار اول: فحشاء و عوامل تشکیل دهنده آن ۸۴
۲٫۶٫۲٫۱٫گفتار دوم : وجوه افتراق فحشا و زنا ۸۷
۳٫۶٫۲٫۱٫گفتار سوم : ارتباط فحشا با مبانی نظام های حقوقی ۸۸
بند اول : مبانی نظام حقوقی مذهبی جرم گرا ۹۰
بند دوم : مبانی نظام حقوقی غیر مذهبی جرم زدا ۹۱
۳٫۱٫فصل سوم: قاچاق زنان ۹۳
۱٫۳٫۱٫مبحث اول : پیشینه قاچاق زنان ۹۳
۲٫۳٫۱٫مبحث دوم : مفهوم قاچاق زنان ۱۰۳
۳٫۳٫۱٫مبحث سوم : رکن شناسی قاچاق زنان ۱۰۶
۱٫۳٫۳٫۱٫گفتار اول : رکن قانونی ۱۰۶
۲٫۳٫۳٫۱٫گفتار دوم : رکن مادی ۱۱۹
بند اول : فعل مثبت مادی ۱۲۰
بند دوم : شروع به جرم ۱۲۵
بند سوم : معاونت ۱۲۷
۳٫۳٫۳٫۱٫گفتار سوم:‌رکن معنوی ۱۲۹
بند اول : سوء نیت عام ۱۲۹
بند دوم: سوءنیت خاص ۱۳۱
بند سوم: انگیزه ۱۳۲
۴٫۳٫۱٫مبحث چهارم: موقعیت بزه دیده در پدیده قاچاق زنان ۱۳۹
۱٫۴٫۳٫۱٫گفتاراول: وضعیت عمومی قربانیان ۱۳۹
بند اول: سن ۱۳۹
بند دوم: میزان تحصیلات ۱۴۰
بند سوم: خانواده ۱۴۱
۲٫۴٫۳٫۱٫گفتار دوم :‌نحوه قاچاق زنان ۱۴۱
بند اول: سوءاستفاده از عملکرد نهادهای عدالت کیفری ۱۴۱
بند دوم :‌ حیله های اغفال قربانیان ۱۴۲
۵٫۳٫۱٫مبحث پنجم:‌ ضرورت جرم انگاری و علل پیدایش پدیده قاچاق انسان ۱۴۷
۱٫۵٫۳٫۱٫گفتار اول :‌علل فرهنگی و اجتماعی ۱۵۲
بند اول :‌ازدواج نا مناسب ۱۵۴
بند دوم :‌ خشونت ۱۵۵
بند سوم : از هم گسیختگی خانواده و تضعیف روابط افراد ۱۵۸
۲٫۵٫۳٫۱٫گفتار دوم: علل روانشناختی ۱۶۱
بند اول: اعتماد به نفس پائین ۱۶۲
بند دوم: تجاوز ۱۶۳
بند سوم: آرمان گرایی ۱۶۳
بند چهارم :‌ بیماری روانی ۱۶۵
۳٫۵٫۳٫۱٫گفتار سوم: علل اقتصادی ۱۶۶
بند اول: فقر ۱۶۶
بند دوم: تطمیع وسود آوری ۱۶۸
۴٫۵٫۳٫۱٫گفتار چهارم : علل حقوقی ۱۶۹
بند اول : عدم اثبات جرم ۱۶۹
بند دوم: خلاء قانونی ۱۷۰
بند سوم : فساد در سیستم دادرسی ۱۷۱
بند چهارم : قانونی شدن روسپیگری ۱۷۲
۵٫۵٫۳٫۱٫گفتار پنجم : علل بین المللی ۱۷۳
بند اول:‌پدیده جهانی شدن ۱۷۳
بند دوم : عدم وجود اراده کافی بین المللی ۱۷۶
۶٫۳٫۱٫مبحث ششم : واکنش های کیفری در قبال پدیده قاچاق انسان ۱۷۸
۱٫۶٫۳٫۱٫گفتار اول: کیفر قاچاق ساده و بطور سازمان یافته ۱۸۰
۲٫۶٫۳٫۱٫گفتار دوم : ‌فاعل اصلی ۱۸۱
بند اول: اشخاص حقیقی ۱۸۱
بنددوم: اشخاص حقوقی ۱۸۴
۳٫۶٫۳٫۱٫گفتار سوم: کیفر معاونت ۱۸۵
۴٫۶٫۳٫۱٫گفتار چهارم: کیفر شروع به جرم ۱۸۶
۵٫۶٫۳٫۱٫گفتار پنجم : کیفیات مشدده درجرم قاچاق انسان ۱۸۶
بند اول: کیفیات مشدده با توجه به وضعیت بزه دیده ۱۸۶
بند دوم: کیفیات مشدده با توجه به وضعیت بزهکار ۱۸۸
۶٫۶٫۳٫۱٫گفتار ششم: دیگر واکنش های تقنینی ۱۸۹
بند اول:‌تعلیق اجرای کیفر ۱۸۹
بند دوم: تخفیف مجازات ۱۹۱
بند سوم: مرور زمان ۱۹۲
بند چهارم : صلاحیت قضایی ۱۹۴
بخش دوم: پیامدها، تدابیر و سیاست جنایی ملی بین المللی در قبال قاچاق انسان ۱۹۷
۱٫۲٫فصل اول : پیامدهای قاچاق انسان ۱۹۷
۱٫۱٫۲٫مبحث اول: آثار شخصی ۱۹۸
۱٫۱٫۱٫۲٫گفتار اول : خدشه دار شدن کرامت انسانی ۱۹۸
۲٫۱٫۱٫۲٫گفتار دوم: بهره کشی جنسی ۱۹۹
۳٫۱٫۱٫۲٫گفتار سوم: ابتلا به بیماری ۲۰۰
۲٫۱٫۲٫مبحث دوم: آثار مخرب خانوادگی ۲۰۱
۳٫۱٫۲٫مبحث سوم: آثار مخرب اجتماعی منفی ۲۰۲
۴٫۱٫۲٫مبحث چهارم: آثار اقتصادی و سیاسی ۲۰۲
بند اول: پولشویی ۲۰۳
۲٫۲٫فصل دوم: نگاهی تطبیقی تدابیر ملی و فراملی در قبال پدیده قاچاق انسان و قربانیان این بزه ۲۰۸
۱٫۲٫۲٫مبحث اول: حمایت از هویت خصوصی قربانیان ۲۰۸
۱٫۱٫۲٫۲٫گفتار اول: فراملی ۲۰۸
۲٫۱٫۲٫۲٫گفتار دوم: ملی ۲۱۲
۲٫۲٫۲٫مبحث دوم: تامین سلامتی جهانی بزه دیدگان ۲۱۳
۱٫۲٫۲٫۲٫گفتار اول: فراملی ۲۱۳
۲٫۲٫۲٫۲٫گفتار دوم: ملی ۲۱۸
۳٫۲٫۲٫مبحث سوم:‌جبران سلامت ۲۱۹
۱٫۳٫۲٫۲٫گفتار اول: فراملی ۲۱۹
۲٫۳٫۲٫۲٫گفتار دوم: ملی ۲۲۵
۴٫۲٫۲٫مبحث چهارم: حمایت برای بازگشت بزه دیده ۲۲۶
۳٫۲٫فصل سوم: سیاست های جنایی داخلی و بین المللی در قبال پدیده قاچاق انسان ۲۳۰
۱٫۳٫۲٫مبحث اول: کنش های تقنینی ۲۳۰
۲٫۳٫۲٫مبحث دوم: کنش های قضایی ۲۳۵
۱٫۲٫۳٫۲٫گفتار اول: فحشاء در رویه قضایی ۲۳۵
۲٫۲٫۳٫۲٫گفتار دوم: آدم ربایی در رویه قضایی ۲۳۷
۳٫۳٫۲٫مبحث سوم : اقدامات آگاهی بخش نسبت به خطرات قاچاق انسان ۲۴۱
۱٫۳٫۳٫۲٫گفتار اول: برگزاری کنفرانس های بین المللی درباره زنان ۲۴۱
۲٫۳٫۳٫۲٫گفتار دوم: برگزاری کنفرانس های بین المللی درباره کودکان ۲۴۴
۴٫۲٫فصل چهارم : نگاهی به ابعاد قاچاق انسان درجهان امروزی ۲۴۸
۱٫۴٫۲٫مبحث اول: قاره اروپا ۲۴۸
۱٫۱٫۴٫۲٫گفتار اول: ایتالیا ۲۵۱
۲٫۱٫۴٫۲٫گفتار دوم : اسپانیا ۲۵۳
۲٫۴٫۲٫مبحث دوم: قاره آسیا ۲۵۴
۱٫۲٫۴٫۲٫گفتار اول : قزاقستان ۲۵۶
۲٫۲٫۴٫۲٫گفتار دوم : تاجیکستان ۲۵۷
۳٫۲٫۴٫۲٫گفتار سوم : تایلند ۲۵۷
۴٫۲٫۴٫۲٫گفتار چهارم : اسرائیل ۲۵۸
۵٫۲٫۴٫۲٫گفتار پنجم : ایالات متحده آمریکا ۲۵۹
۵٫۲٫فصل پنجم : قاچاق انسان در پرتو اسناد بین المللی ۲۶۵
۱٫۵٫۲٫ مبحث اول: کنوانسیونها ۲۶۵
۱٫۱٫۵٫۲٫گفتار اول: کنوانسیون منع برده داری ۲۶۵
بند اول : کنوانسیون ۱۹۲۶ ۲۶۶
بند دوم: کنوانسیون ۱۹۵۶ ۲۶۶
۲٫۱٫۵٫۲٫گفتار دوم : کنوانسیون پالرمو و پروتکل دوم الحاقی به آن ۲۶۸
۳٫۱٫۵٫۲٫گفتار سوم: کنوانسیون سرکوب قاچاق اشخاص و بهره کشی از روسپیگری دیگران مصوب ۲ دسامبر ۱۹۴۹ ۲۶۹
۴٫۱٫۵٫۲٫گفتار چهارم : کنوانسیون هر نوع تبعیض علیه زنان ۲۷۳
۲٫۵٫۲٫مبحث دوم: کنفرانس ها ۲۷۴
۱٫۲٫۵٫۲٫گفتار اول: کنفرانس نایروبی ۲۷۴
۲٫۲٫۵٫۲٫گفتار دوم: کنفرانس سازمان ملل متحد درباره خشونت علیه زنان ۲۷۷
۳٫۱٫۵٫۲٫گفتار سوم: کنفرانس بالی ۲۸۱
۲٫۵٫۲٫مبحث سوم: عهد نامه ها ۲۸۲
۱٫۲٫۵٫۲٫گفتار اول: مقاوله نامه بین المللی ۱۸ مه ۱۹۰۴ راجع به تأمین یک حمایت موثر علیه معاملات جنایتکارانه موسوم به خرید و فروش سفید پوستان ۲۸۲
۲٫۲٫۵٫۲٫گفتار دوم: مقاوله نامه بین المللی ۴ مه ۱۹۱۰ راجع به جلوگیری از خرید و فروش سفیدپوستان ۲۸۵
۳٫۳٫۵٫۲٫گفتار سوم: قرارداد بین المللی ۳۰ سپتامبر ۱۹۲۱ الغای خرید و فروش نسوان و کودکان ۲۸۶
حاصل سخن و پیشنهادها: ۲۸۸
پیشنهادها ۲۹۵
ضمائم ۳۰۰
منابع: ۳۱۶
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

در صورتی که در روند دانلود

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

یا هر کدام از فایل های سایت مونو مارکت مشکلی داشتید به صورت آنلاین با تلگرام سروش یا پیامک و تماس تلفنی با شماره۰۹۲۱۴۰۸۷۳۳۶ در تماس باشید به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شما هستیم

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

این پایان نامه به صورت کامل و جامع در قالب ۳۲۳ صفحه ورد و با منابع جدید،به بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان می پردازد

The post بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان appeared first on مونومارکت.

لینک منبع و پست :

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان


http://monomarket.ir/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B3%D9%88-%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%86-%D9%82%D9%88%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%AE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7/

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق …

paper6.khakafraazma.ir/paper6/26298/html

Cached

Translate this pageApr 26, 2018 – بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان. مقدمه. بسیاری از تحلیلگران بر این اعتقادند که آنچه که امروزه به صورت …

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

roshanak.e-get.ir/roshanak/1427/html

Cached

Translate this pageMay 14, 2018 – بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان … حقوق با فرمت Word پایان نامه قاچاق زنان قاچاق انسان در حقوق بین الملل …

بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان

firearticle.redplan.ir/firearticle/494/html

Cached

Translate this pageMay 24, 2018 – بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان … بررسی و تحلیل قاچاق انسان به قصد فحشا پایان نامه قاچاق زنان دانلود …

دانلود بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره …

marhaba.pequity.ir/دانلود-بررسی-همسو-بودن-قوانین-داخلی-ای/

Cached

Translate this pageApr 27, 2018 – لحظات خوشی را برای شما آرزومندیمعنوان محصول دانلودی:بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان یکی از بهترین …

مبانی نظری بررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی …

box.gsmland.ir.totr.ir/clip2/318/html+مبانی+نظری

Cached

Translate this pageMay 27, 2018 – … همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان … ایران بررسی و تحلیل قاچاق انسان به قصد فحشا پایان نامه رشته حقوق با فرمت …

[PDF]ﺑﺮﺭﺳﯽ ﭘﺪﻳﺪﻩ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭﻗﻮﺍﻧﻴﻦ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﻭﺣﻘﻮﻕ ﺑﻴ

journals.police.ir/…/78038ca52d6c1dd1363e68bd6bb8a42361f0dc…

Cached

Similar

Translate this pageﮐﻨﻮﺍﻧﺴﻴﻮﻥ ﻫﺎﯼ ﺑﻴﻦ ﺍﻟﻤﻠﻞ ﻭ ﺗﻄﺒﻴﻖ ﺑﺎ ﻗﻮﺍﻧﻴﻦ ﻣﻮﺿﻮﻋﻪ ﺍﻳﺮﺍﻥ ﺩﺭ ﺧﺼﻮﺹ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻭ ﻫﻤﭽﻨﻴﻦ ﺗﺄﺛﻴﺮ ﻣﺘﻘﺎﺑﻞ. ﻣﻬﺎﺟﺮﺕ ﻫﺎﯼ ﺑﻴﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ … ﻗﺎﻧﻮﻧﮕﺬﺍﺭﯼ ﻣﺒﺘﯽ ﺑﺮ ﺟﺮﻡ ﺍﻧﮕﺎﺭﯼ ﺍﻳﻦ ﭘﺪﻳﺪﻩ ﺗﺎﺭﻳﺨﯽ ﺩﺭ ﻧﻈﺎﻡ ﻫﺎﯼ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﮐﺸــﻮﺭ ﻭ ﺧﺼﻮﺻﺎ ﮐﺸــﻮﺭ ﺍﻳﺮﺍﻥ، ﺣﺎﮐﯽ … ﺣﻔﻆ ﮐﺮﺍﻣﺖ ﺑﺸﺮ ﻭ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﻭ ﺍﻟﺘﺰﺍﻡ ﺑﻪ ﺁﻥ ﻳﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﺻﻮﻝ ﺑﻨﻴﺎﺩﻳﻦ ﺍﺩﻳﺎﻥ ﺍﻟﻬﯽ ﻭ ﺍﺳﻨﺎﺩ ﺑﻴﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ….. ﻻﺯﻡ ﺍﺷــﺖ ﺍﺷــﺎﺭﻩ ﺩﺍﺭﻡ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻻﻳﻞ ﻣﺘﻌﺪﺩ، ﺁﻣﺎﺭﻫﺎ ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﺍﻧﺴــﺎﻥ ﻗﺎﺑﻞ ﺍﻋﺘﻤﺎﺩ ﻭ ﻣﻌﺘﺒﺮ. ﻧﻴﺴﺘﻨﺪ.

[PDF]بسم الله الرحمن الرحیم – مقالات دانشگاهی – دانشگاه فردوسی مشهد

profdoc.um.ac.ir/articles/a/1054050.pdf

Cached

Translate this page
by جوان جعفری بجنوردی – ‎2013
هدف مقاله حاضر، بررسی و تبیین زمینههای قانون مبارزه با قاچاق انسان سال ۱۳۸۳ و … اینترنتی، قوانین مدون داخلی و خارجی و اسناد بین المللی نگاشته شده است. … زمینههای تصویب قانون مبارزه با قاچاق انسان (۱۳۸۳) و سیاست کیفری ایران در قبال این جرم / …. زمینه برای اولین بار تصویب کرد تا ضمن همسو شدن با تحولات بین المللی، خلأهای.

[PDF]ﮐﻮدﮐﺎن و ﺷﻨﺎﺧﺘﯽِ ﻗﺎﭼﺎق زﻧﺎن دﯾﺪه ﺗﺤﻠﯿﻞ ﺑﺰه اﻟﻤﻠﻠﯽ و – دانش و پژوهش حقوقی

ajkrl.scu.ac.ir/article_11496_544ab44fc61aee509a429cdae68389ea…

Cached

Translate this pageﻠﯽ، و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﻣﻨﺎﺑﻊ. ﺟﺮم. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ و ﺑﺰه. دﯾﺪه. ﺷﻨﺎﺧﺘﯽ، ﻣﻔﺎد اﺳﻨﺎد ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ و ﻗﻮاﻧﯿﻦ اﯾﺮان در ﺧﺼﻮص. ﻣﻮﺿﻮع ﻗﺎﭼﺎق زﻧﺎن. و. ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﺮرﺳﯽ ﺷﺪه اﺳﺖ . ﯾﺎﻓﺘﻪ. :ﻫﺎ. در ﻗﺎﭼﺎق زﻧﺎن و ﮐﻮدﮐﺎن،. آﻧﭽﻪ ﮐﻪ ﺑﯿﺶ از ﻫﻤﻪ، ﺑﻪ …

قاچاق زنان، در فقدان بایدها و نبایدها

https://hawzah.net/fa/Article/…/قاچاق-زنان-در-فقدان-بایدها-و-نبایدها

Cached

Translate this pageاقتصادی-اجتماعی، سطح تحصیلات و وضعیت خانوادگی به اختصار بررسی می شود: … زنان و دختران ایرانی با شگردهای گوناگون فریب می خورند و در دام قاچاقچیان ….. قوانین بین الملل در رابطه با قاچاق انسان قوانین مستقلی وجود دارد، اما در کشور ایران این …. اسناد 1904، 1910، 1921 و 1933، برای مبارزه با این پدیده شوم، قوانینی داخلی را به …

[PDF]نگاهی بر حقوق زنان از منظر حقوق بین الملل – پرتال جامع علوم انسانی

www.ensani.ir/storage/Files/20180210164200-10062-48.pdf

Cached

Translate this pageFeb 10, 2018 – وضعیـت زنـان دسـتاویﺰ بیـﺶ از 20 سـند حقوقـی بیﻦ المللـی بـوده ﮐـه هر یـک از. ایـﻦ اسـناد … ایـﻦ حـوزه به بررسـي ابعـاد مختلف ﮐنوانسـیون محو هرگونـه تﺒعیض علیـه زنان و. مقایسـه آن بـا قوانیـﻦ جمهوري اسـالمي ایـران خواهیـم پرداخت. … زن بـه عنوان همسـر و مادر بیشـتر نقﺶ داخلی … مثـالً قاچـاق زنان و اسـتثمار آنان بـه عنوان.

بررسی قاچاق زنان در اسناد بین المللی و حقوق جزایی ایران – داتستان

www.datestan.ir/429.html

Cached

Translate this pageمسئله قاچاق اشخاص، معمولاً با هدف زنان و کودکان، یا قاچاق برای بهره¬کشی جنس مورد بحث قرار … باشد که آیا داخلی ایران در خصوص زنان با اسناد بین¬المللی همسو می¬باشد؟ ….. در مذاکرات، درباره کنوانسیون سازمان ملل متحد علیه جرایم سازمان یافته فراملی و …

[PDF]قاچاق انسان

https://iranhr.net/media/files/Hoghoghma18.pdf

Cached

Translate this pageایران به عنوان مبدا، مسیر و مقصد قاچاق انسان. رویکرد قوانین داخلی و بین المللی به قاچاق انسان. کودکانی در … ایـران گفـت: »مـادرم از مالقـات حضـوری ایـن مـاه بـا پـدرم محـروم شـد … و آنهــا فتــوای مفســدفی االرض بودن طاهــری را امضــا کرده انــد. … احسـن، وکیـل جیسـون رضاییـان پیش تـر در گفت وگـو بـا ایرنـا دربـاره …. این کمیته بررسی.

[PDF]حمایت از حیوانات در قوانین ایران و اسناد بین‌المللی – فصلنامه علمی …

ijmedicallaw.ir/article-1-167-fa.pdf

Cached

Similar

Translate this pageبین. المللی مرتبط با حقوق محیط زیست بررسی و ب. رای رفع موانع راهکارهایی را مطرح. نماید. … کلیدی. حقوق حیوانات،. جرایم زیست محیطی، قوانین. ایران، اسناد بین. المللی …. ها و منازعات داخلی و بین ….. ص. (3. در سایر قوانین. از جمله ماده ی. 1. قانون. تشدید. مجا. زات قاچاق. اسلحه. و. مهمات. و …. ساختاری سازمان ملل متحد درباره ی تغییر اقلیم.

راهبردهای حمایتی سازمان ملل‌متحد، ایران و اسلام در تأمین امنیت بزه-دیدگان و …

law.tabrizu.ac.ir/article_1935.html

Cached

Similar

Translate this page
by بیگی – ‎2011
سازمانیافتگی، فراملی بودن و گروهی و گسترده بودن جنایت قاچاق انسان، اقتضاء میکند که … در حقوق ایران و اسلام در پرتو سیاست جنایی سازمان ملل مورد بررسی قرار گیرد. … در قوانین داخلی ایران، هر چند در قانون مبارزه با قاچاق انسان، تـهدید بزهدیده و شـاهد … در اسناد بینالمللی از جمله ماده 22 اساسنامه دادگاه کیفری بینالمللی یوگسلاوی …

دادورزیار – وکیل همراه شما – دانلود | نصب برنامه اندروید | کافه بازار

https://cafebazaar.ir/app/com.lawyer.asadi.dadvarzyar/?l=fa

Cached

Translate this page

Rating: 4.6 – ‎286 votes – ‎Free – ‎Android – ‎Business/Productivityبانک قوانین کشور (قانون اساسی ، خانواده ، حقوقی ، کیفری ، نیروهای مسلح ، ثبتی ، دادرسی ، مالیت و . . . ) … درخواست وکیل از وکلای با تجربه مجموعه دادورزیار … دادورزیار با استفاده از تجربیات و به کارگیری قضات محترم بازنشسته و وکلای برتر ایران و … آن ، تنظیم انواع قراردادهای داخلی و بین المللی ، داوری داخلی و بین المللی ، نظارت …

[PDF]با قانون نمی توان جلو قاچاق انسان را گرفت

www.afghandata.org:8080/…/azu_acku_np194_meem29_v7_1394… – Translate this page
پاکستان برای شکست طالبان پاکستان مجبور است با … تروریسم موضوع مهم مذاکرات بین دولت افغانستان. و پاکستان … او در جواب سوالی درباره موجودیت داعش در ….. خوش بینانه به زنده گی مشترک و همسر، باعث ایجاد آرامش ….. قاچاق انسان در افغانستان و سری دیگر آن در ایران، …. اعتبار بین المللی را به افغانستان بخشیده است که فضای.

لایحه «پالرمو» کجا و چگونه تغییر یافت؟ – ایران آنلاین

www.ion.ir/News/364243.html

Cached

Translate this pageMay 27, 2018 – ایران» گزارش می‌دهد «چه کسی لایحه مرا جابه‌جا کرد؟ … که بسیاری از ترتیبات کنوانسیون پالرمو مشروط به منطبق بودن با قوانین داخلی کشور‌ها است و …

بررسي تعارضات حقوق بشر در اسناد بين المللي و فقه اسلام در امور جزايي …

www.hvm.ir/DetailNews.aspx?id=44384

Cached

Translate this pageآیا اعتقاد به تک بعدى بودن انسان با «حیثیت ذاتى او» قابل جمع هستند؟ … واژگان کلیدی: تعارضات، حقوق بشر، اسناد بین المللی، فقه اسلامی، امور جزایی …. در زمینه حقوق زن و تساوی زن و مرد که در اعلامیه حقوق بشر عنوان شده باید یادآوری …. اصل ۳۸ قانون اساسی و ماده ۵۷۸ قانون مجازات اسلامی ایران دلالت بر منع شکنجه بدنی مستقیم دارد.

پناهندگی براساس حقوق بین الملل | AFGHANGR.COM

www.afghangr.com/?p=14

Cached

Similar

Translate this page۲۱ هزار نفر از متقاضيان پناهندگی نيز با اينکه پناهندگی نگرفته‌اند اما به دليل آن که … اولين تعريفي كه از واژه پناهنده در اسناد بين المللي آمده است مربوط به كنوانسيون … موضوعي كاربردي بكار مي برند و برخي ديگر اين تعريف را در قوانين داخلي خود …. پناهندگي، رشد پيوسته داد و ستد و قاچاق انسان، مسئله تضمين نظام هاي پناهندگي در …

[PDF]اﻟﻤﻠﻠﯽ ﭘﯿﺎﻣﺪﻫﺎ، ﺗﺪاﺑﯿﺮ و ﺳﯿﺎﺳﺖ ﺟﻨﺎﯾﯽ داﺧﻠﯽ و ﺑﯿﻦ ﻗﺎ

www.ghazavat.org/article_33733_6cf443c018b6adb2369caae4d5b…

Cached

Translate this pageAug 3, 2014 – ﯾﮑﯽ از اﺻﻮل ﺑﻨﯿﺎدﯾﻦ ادﯾﺎن اﻟﻬﯽ و اﺳـﻨﺎد ﺑـﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠـﯽ. ﺣﻘﻮق ﺑﺸﺮ ﻣﺤﺴﻮب ﻣﯽ. ﺷﻮد. ﺑﻬﺮه. ﻣﻨﺪي از ﻓﻀﯿﻠﺖ. ﻫﺎي ارزﺷﻤﻨﺪ … اﻓﺰاﯾﺶ ﻗﺎﭼﺎق زﻧﺎن و دﺧﺘﺮان اﯾﺮاﻧﯽ ﺑﻪ ﺧﺎرج از ﮐﺸـﻮر از ﯾـﮏ ﺳـﻮ و ﺧـﻼء ﻗـﺎﻧﻮﻧﯽ ﺟـﺎﻣﻊ و … ﺳﯿﺎي ﺷﺮﻗﯽ ﻣﻌﺮوف ﺑﻪ ﮐﻨﻮاﻧﺴﯿﻮن ﺳﺎرس راﺟﻊ ﺑـﻪ ﭘﯿﺸـﮕﯿﺮي و ﻣﺒـﺎرزه ﺑـﺎ ﻗﺎﭼـﺎق. زﻧﺎن و ﮐﻮدﮐﺎن … ﺗﺒﻌﺎت ﻣﻨﻔﯽ و ﻧﺎﮔﻮاري در ﭘﯽ. دارد ﮐﻪ در ﺳﻄﻮح ﻓـﺮدي. ،. ﺧـﺎﻧﻮادﮔﯽ و اﺟﺘﻤـﺎﻋﯽ. ﺑﺮرﺳﯽ ﻣﯽ. ﺷﻮد.

سیاست کیفری ایران در قبال اطفال و نوجوانان بزهدیده گردشگری جنسی

jclr.atu.ac.ir/article_576.html

Cached

Similar

Translate this page
by اکبری – ‎2014
بررسی علل و شیوههای ظهور گردشگری جنسی و آثار آن و ارزیابی اقدامات تقنینی ایران در این عرصه است … قاچاق افراد انسانی خصوصاً زنان و کودکان به این مناطق و راهاندازی تورهای مسافری و بردن … همسو با اقدامات بین المللی، تلاشهای داخلی گستردهای نیز انجام گرفته است. … گردشگری جنسی، تصویب کنوانسیونها و قوانین مقررات داخلی. 1.

بررسي قوانين مصوب شده در مورد مبارزه با ورود و عرضه مواد مخدر در دوران …

1000ad.ir/بررسي-قوانين-مصوب-شده-در-مورد-مبارزه-با/

Cached

Translate this pageقانون پیشین با شدت هرچه تمامتر به مدت هشت سال در ایران اجرا شد و در این مدت افراد …. توجه چندانی نشده و صرفا مانند قوانین سابق به جرایم مواد مخدر رویکردی داخلی دارد؛ 2. با …. البته عدم کارایی مجازات اعدام در مورد قاچاق مواد مخدر، در کنفرانس گروه کارشناسی … کشورهای عضو معاهدهها و اسناد بینالمللی مکلفاند پس از گذراندن مراحل قانونی شدن …

قانون مبارزه با پولشویی؛ تلاش برای اتخاذ یک سیاست … – سپهر عدالت

www.sepehredalat.ir/NewsDetais.aspx?id=1673

Cached

Similar

Translate this pageزنان و کودکان … 1- كنوانسیون وین 1988 درباره مبارزه بین المللی با قاچاق مواد مخدر و داروهای روان گردان. … حقوق داخلی ، به مصادره درآمدهای جرم اقدام نمایند و برای مبارزه با تطهیر پول نه تنها پول ….. هرچند ایران هنوز این سند بین المللی را تصویب نكرده است اما دولتمردان ایران با ….. فصل چهارم بررسی فرایند تصویب لایحه مبارزه با پولشویی.

گزارش حقوق بشر ایران در سال ۲٠١٦ | سفارت مجازی ایالات متحده در ایران

https://ir.usembassy.gov › Home › Home › تازه ترین مطالب

Cached

Translate this pageMay 10, 2017 – قوه قضائیه موظف یود حکم های اعدام را بررسی و تأیید کند. … نهاد «کمپین بین المللی برای حقوق بشر در ایران» گزارش کرد احمدی که ٣٤ ماه از … «عدالت برای ایران»، گزارش کرد که دو زن که نامشان ذکر نشده در سال گذشته با مجازات سنگسار …. ۲٠٠٩ به بعد، خودسرانه و مغایر قوانین بین الملل بوده و «در مورد وضعیت صحی رو به …

قانون مجازات اسلامی ایران/کتاب ۵ – تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده …

https://fa.wikisource.org/…ایران/کتاب_۵_-_تعزیرات_و_مجازات‌های_…

Cached

Similar

Translate this pageMar 15, 2017 – ۲ فصل دوم – اهانت به مقدسات مذهبی و سوء قصد به مقامات داخلی ….. استاندارد ملی یا بین‌المللی استفاده نماید به حداکثر مجازات مقرر در این ماده محکوم خواهد شد. … نظام و امنیت سیاسی و اجتماعی جعل یا وارد کشور نماید یا با علم به مجعول بودن استفاده … هر کس در اسناد یا نوشته‌های غیررسمی جعل یا تزویر کند یا با علم به جعل و …

[PDF]اصل مقاله

jil.bonabiau.ac.ir/article_525087_bdaf411a397797ea666626a1089…

Cached

Similar

Translate this pageصدد بررسي این سوال های مهم هستیم که آیا با بین المللي شدن حقوق کیفری و … جه دقیق تر به مفهوم قاچاق انسان و اتخاذ رویکردی جامع تر به انواع بزه دیدگان … آن ها در حقوق داخلي نیزیکي از مظاهر این مبارزه به حساب مي آید. … شمول جغرافیایي تعهدات حقوق بشری دولت های متعاهد نسبت به اسناد و …… طرح کمیسیون حقوق بین الملل در باره.

پایگاه خبری انتخاب خبر – خشونت علیه زنان در ایران و جهان و ابعاد حقوقی آن

www.entekhabkhabar.ir › جامعه

Similar

Translate this pageSep 24, 2016 – بررسی ابعاد حقوقی، قانونی و بین المللی خشونت علیه زنان، موضوع گفتگوی … حتی، باردار بودن؛ زنان را از خشونت مردان مصون نمی دارد! … در خانه از سوی پدر، همسر و برادر خود مورد كتك و فحاشی قرار می گیرند. …. در باره زنان اعمال شود، با توجه به این كه این حقوق و اصول در اسناد بین المللی ….. عناوین خبری (صفحات داخلی).

توضیحات وزارت امور خارجه درباره لایحه الحاق ایران به کنوانسیون پالرمو

www.farsnews.com/…/توضیحات-وزارت-امور-خارجه-درباره-لایحه-الحا…

Cached

Translate this pageJan 29, 2018 – اعتراض به تحفظات کشورها که امری معمول ذیل اسناد بین‌المللی است و به هیچ وجه به … اساسی، منوط به تطابق با قوانین و مقررات داخلی و نظام حقوقی کشورهای عضو است. … مانند قاچاق اموال و اشیاء تاریخی برای کشورمان، جمهوری اسلامی ایران می تواند با بهره …. وقتی ما بدون همسو نگری در مفاهیم ریشه ای مانند تعریف و مصادیق …

بنیادگرایی و نقض حقوق زنان | kar-online – کار آنلاین

www.kar-online.com/node/9496

Cached

Translate this pageJul 8, 2015 – به نظر می رسد دولت ها و محاکم بین المللی کیفری باید سازوکاری جهت فشار به … در نقض حقوق زنان می‌پردازیم، سپس به بررسی اسناد بین المللی و تحلیل این …. یافته در مورد قاچاق زنان و کودکان، اصول راهنما در مورد حقوق بشر و قاچاق ….. از زنان، مقایسه کنوانسیون رفع تبعیض از زنان با قوانین داخلی ایران، قطره، 1379.

انجمن جامعه شناسی ایران – زنان زندانی، استانداردهای بین‌المللی و وضعیت …

www.isa.org.ir/…زنان…/1854-زنان-زندانی،-استانداردهای-بین‌المللی…

Cached

Similar

Translate this pageMar 6, 2016 – بررسی استانداردهای بین‌المللی رفتار با زنان زندانی … در این رابطه، سازمان بهداشت جهانی مستقیماً بر لزوم جدا بودن کامل بندهای زندان‌های زنان و مردان و عدم دسترسی مردان … در ادامه، اسناد بین‌المللی‌ای که درباره خشونت علیه زنان و رفتار با زندانیان زن … بر امور داخلی زندان دارد؛ چرا که با افزایش جرایم کیفری، نه تنها رعایت …

نیوزهاب – حضور پررنگ اعتیاد در رده سنی 20 تا 36 سال/ 65 درصد …

https://newshub.ir/news/51244503

Cached

Translate this pageوی افزود: شعار امسال سازمان ملل به مناسبت روز جهانی مبارزه با سوءمصرف و قاچاق … مولاوردی در ادامه تصریح کرد: تغییرات ایجاد شده در سطح زندگی‌ خانواده‌های ایرانی اگرچه … بروز صورت‌های نوپدیدی از اعتیاد بویژه در بین زنان، جوانان و دانش‌آموزان شده است. … در امور زنان و خانواده گفت: بالا رفتن رشد اعتیاد در زنان، بالا بودن جرایم مرتبط با …

نیوزهاب – اسناد رشوه‌خواری و رانت‌خواری در خاندان پهلوی منتشر شد

https://newshub.ir/news/45624495

Cached

Translate this pageمرکز اسناد انقلاب اسلامی در تازه ترین انتشارات خود رشوه‌خواری و رانت‌خواری در خاندان پهلوی … پهلوی دوم یك عمل مشروع و قانونی بود تا آنجا كه مادر شاه در این درباره گفته است: … اقدام به وارد كردن كالای قاچاق از خارج نموده، به طوری كه در قسمت جنوب وارد كردن قاچاق برای …. با چند كنسرسیوم بین‌المللی، فروش‌های كمپانی فرانسوی «داسو» به ایران، …

نظام جمهوری اسلامی ایران – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/نظام_جمهوری_اسلامی_ایران

Cached

Similar

Translate this pageنظام جمهوری اسلامی ایران عنوان حکومت ایران است که مطابق قانون اساسی این کشور بر … تاریخ جمهوری اسلامی ایران رویدادهای این ۳۹ سال را بررسی می‌کنند …. نظارت بر قوه مقننه و تضمین اسلامیت قوانین و مصوبات آن‌، به‌واسطه نصب فقهای ….. مجامع بین‌المللی هم‌چون مجامع حقوق بشری و سازمان عفو بین‌الملل بارها با اشاره به ….. سیاست داخلی.

تجاوز جنسی و مجازات آن | بزرگترین مرجع حقوق داخلی و بین المللی

https://parslegist.com/تجاوز-جنسی-و…آن/مقالات-حقوقی-کیفری/

Cached

Translate this pageتجاوز جنسی یک جرم شناخته شده در سطح داخلی و بین المللی است اما ادله اثبات آن … پارس آگاهی افراد از قوانین و رویه های قضایی می باشد تا در برخورد با مشکلاتی … و ارعاب جنسی در محل کار، در نهادهای آموزشی و اماکن دیگر، قاچاق زنان و روسپیگری تحمیلی. … هرچند در قانون ایران برای متجاوز جنسی مجازات اعدام در نظر گرفته شده است، ولی در …

مبانی حقوق زنان در جهان و ایران | شبکه اجتماعی حقوقدانان – ius.center

https://ius.center › خانه › مقالات › حقوق بشر و اقلیت ها › حقوق زنان

Cached

Translate this pageسازمان های بین المللی حقوقی با طرح و تصویب اعلامیه های گوناگون سعی در ارائه … اسلام اصل مساوات انسان ها را درباره زن و مرد رعایت کرده است، اسلام با تساوی حقوق … در بخش بعد به بررسی حقوق زنان وخانواده از منظر قانون اساسی ایران و سپس قوانین و …. اول، عدم قدرت همسر اول به ایفای وظایف زناشویی، عدم تمكین زن از شوهر، عقیم بودن زن، …

درگاه تخصصی یو پی آر > توصیه های ایران > توصیه های پذیرفته شده دور …

iranupr.ir/Default.aspx?tabid=485

Cached

Translate this pageتوصیه های ارائه شده از سوی ایران به سایر کشورها در دور اول یو. … ادامه تلاش ها جهت افزایش دانش عمومی درباره بیماری های اچ. … پی گیری اجرای سازوکار ملی برای پیشرفت زنان و رسیدگی به خشونت علیه زنان … ادامه تلاش های دولت جهت مبارزه با قاچاق انسانی در سطوح ملی و بین المللی از جمله از طرق هماهنگی … اسناد بین المللی، کارگران و مهاجران.

[DOC]3-2 عوامل موجدِ قاچاق کالا در مرز بازرگان 42

www.vekalatonline.ir/…/1409598976-بررسی%20جرم%20شناختی…

Cached

Similar

Translate this pageبا توجه به اینکه گمرک بازرگان اولین رتبه از حیث پروندهی قاچاق کالا در ایران را داراست و … 1- موسایی و بنایی (1389) در مقالهی خود تحت عنوان بررسی رابطهی بین آموزش … در این پژوهش نامتناسب بودن قوانین و مقررات مربوط به قاچاق، توسعه نیافتگی مناطق …. طبق توافق بین المللی قلمرو گمرکی یک کشور ممکن است شامل بخش خارج از …

پروژه و پایان نامه | فایل چی

filechi.ir/category/پروژه-و-پایان-نامه/

Cached

Similar

Translate this pageبررسی همسو بودن قوانین داخلی ایران با اسناد بین المللی درباره قاچاق زنان این پایان نامه به صورت کامل و جامع در قالب ۳۲۳ صفحه ورد و با منابع جدید،به بررسی همسو …

سامانه کنسولی – مصوبات و آئین نامه ها

econsulate.mfa.ir/index.aspx?siteid=452&pageid=27746

Cached

Similar

Translate this page&‌اتباع خارجه – اطاقهاي بازرگاني و صنايع و معادن – امور بين‌المللي – امور گمركي … 6 – كميته مذكور همچنين بررسي و اظهارنظر و اقدام روي پيشنهادهاي مربوط به مقررات …. در نمايشگاههاي بين‌المللي داخلي با تأييد وزارت بازرگاني و با رعايت قوانين و مقررات‌مربوط مجاز است. … ب – اسناد و مدارک مقاطع مختلف تحصیلی اتباع ایران در خارج از کشور.

[PDF]Human Sciences Research Journal ﻫﺎ در ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺟﺮاﺋﻢ ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎﻓﺘﻪ ﻓﺮاﻣﻠﯽ

pantajournals.ir/uploads/pdf/2017214175138637.pdf

Cached

Translate this pageاﻣﻨﯿﺖ داﺧﻠﯽ. و ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ دارد ﮐﻪ در اﺛﺮ ﻏﻔﻠﺖ ﻫﺮ ﯾﮏ دوﻟﺖ ﻫﺎ و ﻧﻬﺎدﻫﺎي ﻣﺴﺌﻮل ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﻣﺎﻫ … رازآﻟﻮد ﺑﻮدن ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺑﺎﻧﺪﻫﺎي ﺗﺒﻬﮑﺎر ﺳﺎزﻣﺎن … در ﺑﺮﺧﻮرد ﺑﺎ ﺟﺮاﺋﻢ ﺳﺎزﻣﺎن ﯾﺎﻓﺘﻪ اﺷﺎره ﻧﻤﻮده و ﻇﺮﻓﯿﺖ ﻫﺎي ﻣﺜﺒﺖ ﺣﻘﻮﻗﯽ اﯾﺮان را ﺑﻪ ﺑﺤﺚ ﻣﯽ ﮔﺬارد … ﺑﺮرﺳﯽ. ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ دوﻟﺖ. ﻫﺎ. در ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺟﺮاﺋﻢ ﺳﺎزﻣﺎ ﻧﯿﺎﻓﺘﻪ. ﻓﺮاﻣﻠﯽ. /. 129. وﺟﻮد داﺷﺘﻪ اﺷﺪ ﻣﯽ ﺗﻮان ردﭘﺎﯾﯽ از … از ﯾﮏ ﻃﺮف ﻧﯿﺎزﻣﻨﺪ ﻗﻮاﻧﯿﻦ داﺧﻠﯽ ﮐﺎرآﻣﺪ ﻧﯿﺮوﻫﺎي اﺟﺮاﺋﯽ و اﻃﻼﻋﺎﺗﯽ ﻗﻮي و.

روزنامه ايران97/3/6: لايحه «پالرمو» كجا و چگونه تغيير يافت – Magiran

www.magiran.com/npview.asp?ID=3750068 – Translate this page
اگر مشخص شود چطور متن لايحه دولت مبني بر پيوستن ايران به کنوانسيون … با جرايم سازمان يافته فراملي» است که جرايم فراملي مانند قاچاق انسان بويژه زنان و … از ترتيبات کنوانسيون پالرمو مشروط به منطبق بودن با قوانين داخلي کشور ها است و از … هاي مطابق با رويکردهاي منطقه اي و بين المللي جمهوري اسلامي ايران به تصويب رسيد.

حوزه کنوانسیون مبارزه با فساد – وزارت دادگستری

www.justice.ir/Portal/View/Page.aspx?PageId=37e62ebe-bc09-4082-9068…
… معیت رئیس جمهوری به کرمانشاه سفر کرد; رعایت قوانین و مقررات رانندگی مصداق بارز حقوق … امضای تفاهم نامه معاونت حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری با دانشگاه مفید …. دولت از نهادهای حقوقی و مدنی فعال در عرصه داخلی و بین المللی حمایت می کند … ایران و بوتان مسئول بررسی اجرای کنوانسیون مبارزه با فساد در تایلند شدند …

قانون – بررسی تطبیقی قانون مبارزه با قاچاق انسان – مجتبی زارع

www.qanoun.blogfa.com/post-2.aspx

Cached

Similar

Translate this pageقانون مبارزه با قاچاق انسان ایران با الهام از کنوانسیون های حقوق کودک { به خصوص … داده است و بنابراین نمی توان قاچاق داخلی را طبق ماده ی یک این قانون مورد بررسی قرار داد . … با این حال ، تعریف قاچاق انسان که مورد استفاده ی سازمان بین المللی مهاجرت است …. و باید خاطرنشان نمود که قبول اصل مزبور مکمل اصل سرزمینی بودن قوانین جزایی.

[PDF]اصل مقاله – پژوهشنامه حقوق کیفری – دانشگاه گیلان

jol.guilan.ac.ir/article_2031_f73c3ce0cd3f7cb527008ddf522ebcb4…

Cached

Similar

Translate this page
by خانعلی پور – ‎2016
حیوانی در سطح داخلی و بین المللی مورد بررسی قرار میدهد … جرم شناسی گونههای حیوانی همسو با تولد دیگر رشتههای جرمشناسی انتقادی (مانند … به زعم جرم شناسان گونههای حیوانی، نظام عدالت کیفری فاقد قوانین … در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نیز در اصل ۵۰، به طور کلی، حفاظت از محیط زیست ….. تا چند سال پیش مقررات خاصی درباره.

حقوق زنان: زنان؛ اسناد حقوق بشر و موازين فقهي- قسمت سوم (قسمت پاياني)

www.aria-law.com/Data-View.aspx?lang=fa&id=8682

Cached

Translate this pageFeb 17, 2017 – ازدواج زن ايراني با تبعه خارجي در مواردي هم که منع قانوني ندارد، موکول به اجازه … در ضمن عقد، قابل رفع هستند؛ مثلاً براساس ماده 1117 شوهر حق دارد همسر خود را … 19 مطابق ماده 963 در صورت دو تابعيتي بودن زن و مرد، روابط شخصي و مالي آنها تابع قوانين … درباره مسائل ارث است که بين زن و مرد و دختر و پسر تفاوت وجود دارد.

آیا شروط ایران برای پیوستن به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته …

www.alef.ir/news/3961106149.html?show=text

Cached

Translate this pageJan 27, 2018 – کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی، در تاریخ … 1- جلوگیری از قاچاق انسان به‌خصوص زنان و کودکان … اسلامی ایران به‌وجود می‌آورد تا قوانین و فرآیندهای کیفری خود را همسو با … پیوستن به این کنوانسیون از نظر همکاری‌های بین‌المللی در رابطه با … ماده 23 نیز درباره مصادیق عمل مجرمانه است.

وضعیت حقوقی فرزند خواندگی در حقوق ایران ، مقررات بین‌المللی و …

alr.iauctb.ac.ir/article_525137.html

Cached

Similar

Translate this pageسخن از فرزندخواندگی در آیینه قوانین داخلی و خارجی و هم‌‌چنین تعارض قوانین هدف مقاله … را به بررسی فرزندخواندگی در کنوانسیون‌‌های بین المللی تخصیص خواهیم داد. … فرزندخواندگی را نمی‌توان عمل حقوقی دانست با این استدلال که، ایجاب از جانب زن و … نکته مهم قانون جدید مشمول بودن آن نسبت به کلیه اتباع ایرانی است چه در ایران چه در …

ایران و کنوانسیون(جهانی) حقوق کودک (2) – خبرآنلاین

https://www.khabaronline.ir/detail/316570/…/zamanidarmazari

Cached

Translate this pageOct 7, 2013 – ج- تضمین می دهند که کودک در صورت استفاده از امکان بین المللی … نامه، با انجام اقدامهای مناسب، حقوق کودکی را که از نظر قوانین داخلی و یا بین المللی پناهنده … و وضعیت کودکان و فرزندان حاصل از ازدواج آنها با زنان ایرانی مناسب گزارش نشده و …. طول سال از اولیاء آنان؛ با وجود رایگان بودن تحصیل برابر قانون و برخلاف آن!-

باز شدن راه قاچاق دارو با یک مصوبه دولت!/وقتی ایرانی، ایرانی را تحریم …

www.salamatnews.com › مراقبت › دارو

Cached

Translate this pageMay 16, 2018 – من هنوز در شگفتم که چرا دارو را از حوزه قاچاق خارج کرده اند. … به یک کشوری است، متاسفانه قوانین معینی در سطح بین المللی نداریم که بتوان این افراد را مورد محاکمه قرار داد.» … و زنان جانشان به مخاطره افتاده است، اگر چنین مرجعی وجود داشت ما اسناد … درمانی نمی دهند اسم این کار تحریم داخلی است و متاسفانه ایرانی، ایرانی را …

آرشیو وکیل‌آنلاین(بخش اول)/طرح پرسش در آیتم اول – خبرگزاری میزان

www.mizanonline.com/fa/news/…/آرشیو-وکیل‌آنلاینبخش-اولطرح-پرسش-در-آیتم-اول
هشدار درباره پرداخت پول: اگر پولی را با مدرک هم به کسی بدهید ظاهر در این است که … در نظام قضایی ایران حتی از دادستان هم می توان شکایت کرد/مرتکبین جرم، هر … زن می تواند اموال به ارث رسیده به زوج را برای مطالبه مهریه شناسایی کند … صاحب سند می‌تواند حکم توقیف خودروی فروخته شده را بگیرد …. آیا مرور زمان، مالکیت را از بین می‌برد؟

[PDF]ﺣﻘﻮق ﻋﻮدت ﮐﻨﻨﺪﮔﺎن و ﺑﯿﺠﺎ ﺷﺪه ﮔﺎن ﻋﺒﺪاﻟﺮﺣﻤﻦ ﻋﻈﯿﻤﯽ اﻓ – وزارت عدلیه

moj.gov.af/Content/files/juvenile/30-Asad_1388.pdf

Cached

Similar

Translate this pageDec 6, 2005 – ﮐﺸﻮرﻫﺎي ﻫﻤﺴﺎﯾﻪ اﻓﻐﺎﻧﺴﺘﺎن ﺧﺼﻮﺻﺎً اﯾﺮان، ﭘﺎﮐﺴﺘﺎن و ﺳﺎﯾﺮ ﮐﺸﻮرﻫﺎ ﻣﻬﺎﺟﺮت ﻧﻤﻮدﻧﺪ و ﯾﺎ ﻫﻢ از اﺛﺮ ﺟﻨﮓ و ﻧﺎ … ﻣﻨﺪرج در اﺳﻨﺎد ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ و ﯾﺎ اﻋﻤﺎل ﺧﻼف اﻫﺪاف و اﺻﻮل ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﻞ ﻣﺘﺤﺪ ﺷﺪه ﺑﺎﺷﻨﺪ، از اﯾﻦ ﻣﻌﺎﻓﯿﺖ ﻣﺴ … دوﮐﺎن، آﭘﺎرﺗﻤﺎن و ﻏﯿﺮه ﺷﺎن ﻃﺒﻖ اﺣﮑﺎم ﻗﻮاﻧﯿﻦ ﻧﺎﻓـﺬ ﺻـﻮرت ﮔﺮﻓﺘـﻪ و از ﺣﻘـﻮق ﺑـﺸﺮي و آزادي … ﻨﺎن ﻋﻮدت ﮐﻨﻨﺪه و ﺑﯿﺠﺎ ﺷﺪه داﺧﻠﯽ ﻣﺎ ﺑﺎ ﻣﺸﮑﻞ ﺑﯽ ﺳﺮﭘﻨﺎﻫﯽ ﻣﻮاﺟﻪ ﺑﻮده ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﺗﻮزﯾﻊ زﻣﯿﻨﻬﺎي دوﻟﺘـﯽ.

:::Noandish.com::: معرفى ديوان بين‌المللي كيفري: پيدايش، صلاحيت ها و …

noandish.com/…/معرفى-ديوان-بين‌المللي-كيفري-پيدايش-صلاحي…

Cached

Translate this pageNov 23, 2017 – پس از جنگ جهاني دوم انديشه يك ديوان بين المللي با صلاحيت كيفري مجددا … دولتها درخواست نمود كه امكان تاسيس اينچنين دادگاهي را بررسي كنند. … به هنگام تاسيس ديوان بين المللي كيفري مساله ارتباط اين ديوان با دادگاه هاي داخلي و ملي … البته تاكنون جرايم عليه بشريت در يك سند چند جانبه به طور مشخص نيامده است. با …

[PDF]برای اطلاعات بیشتر در مورد دستورکار 2030 اینجا … – سازمان ملل متحد

https://un.org.ir/images/Documents/20170529sdg.pdf

Cached

Similar

Translate this pageMay 29, 2017 – تضمین دارا بودن زندگی توأم با سالمت و ترویج رفاه برای همه و در تمامی سنین … دستیابی به تساوی جنسیتی و توانمندسازی همۀ زنان و دختران ….. و 169 هـدف ویـژه اسـت کـه نقشـه راه جامعـۀ بین المللـی را در زمینـه توسـعۀ پایـدار بـرای پانـزده … کمیســیون ملــی یونســکو در ایــران ترجمــه شــده اســت، بــه خوبــی اهــداف هفده …

[PDF]سازمان ملل متحد در ايران – UNIC Tehran

unic-ir.org/directory/Farsi.pdf

Cached

Similar

Translate this pageدفاتر سازمان ملل متحد در ايران با مشاركت با دولت به اولويت های توسعه ملی و … »سازمان ملل متحد در ايران« كه حاوی اطالعات درباره فعاليت های كارگزاری های سازمان ملل … فائو از طريق فعاليت های ارتباطی بين المللی مانند روز جهانی غذا و تله فود، نقش ….. از آنجا که شش آرمان از هشت آرمان توسعه هزاره به کودکان و زنان مربوط می شوند، سند توسعه.

از جشن گرفتن در عاشورا و جواز همبستری با همسر مرده تا خوردن گوشت جن + …

https://www.mashreghnews.ir/…/از-جشن-گرفتن-در-عاشورا-و-جواز-ه…

Cached

Translate this pageMar 22, 2014 – همزمان با آغاز جنگ در سوریه، تروریست‌های خارجی علیه دولت بشار اسد به پا … از جشن گرفتن در عاشورا و جواز همبستری با همسر مرده تا خوردن گوشت جن +تصاویر 18 …. گفته است: به خاطر کثرت زنان پناهنده اهل سوریه و کم بودن مردان در اردن باید راه چاره‌ای ….. رهبرکره شمالی مرد شمازه یک در جهان است نه قوانین بین المللی و نه …

وضعیت سن ازدواج در قانون ایران/ فقر مهم‌ترین عامل کودک – همسری است

mehrkhane.com › صفحه نخست › اجتماعی

Cached

Translate this pageMar 11, 2017 – در نشست «آسیب‌شناسی پدیده کودک همسری در ایران» مطرح شد: … (در همین زمینه: پرسش‌هایی که پیش از هیاهو درباره ازدواج کودک، باید به آنها پاسخ گفت) … نیازهای کودکانه دارد و برطرف کردن نیازهای کودکان یکی از وظایف خانواده است نه همسر. … او در ابتدای سخنان خود با اشاره به این‌که آمارهای بین‌المللی و داخلی در زمینه ازدواج …

گزارش ملی عملکرد یکساله حوزه زنان و خانواده منتشر شد | معاونت امور زنان و …

women.gov.ir/…/گزارش-ملی-عملکرد-یکساله-حوزه-زنان-و-خانواده-م…

Cached

Translate this pageلذا معاونت امور زنان و خانواده عملکرد خود رادر این حوزه مورد بررسی قرار داده و گزارش یک ساله … نظر به مأموریت و وظیفه ستادی این معاونت و متکی بودن آن به عملکرد و فعالیت … با حوزه بین الملل – وجود ذهنیتهای منفی درخصوص نقش و جایگاه زنان در ایران ….. و در نظر است قوانین پراکنده و قدیمی منسوخ شود، بررسی قانون مبارزه با قاچاق انسان …

دوپينگ – پايگاه قوانین و مقررات كشور

dastour.ir/Print/?lid=333815

Similar

قانون الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به كنوانسيون بين‌المللي مبارزه با زورافزايي (دوپينگ) … بين‌المللي براي نمونه‌گيري (پيوست3) به شرح پيوست ملحق شده و سند الحاق را … د) نقض الزامات حاكم در خصوص « دسترس بودن ورزشكار براي انجام نمونه‌گيري ….. با دوپينگ در مورد اجراي مجموعه مقررات به هر يك از اجلاس‌هاي خود به منظور بررسي.

دانلود پایان نامه :بررسی و تحلیل جرم قاچاق انسان به قصد فحشاء – هما تز

homatez.com/دانلود-پایان-نامه-بررسی-و-تحلیل-جرم-قاچ/

Cached

Translate this pageفصل سوم: سیاست های جنایی داخلی و بین المللی در قبال پدیده قاچاق انسان 135 … سازنده، در ابهام زدایی و هماهنگ کردن هرچه بیشتر حقوق کیفری ایران با اسناد بین المللی موجود … به ویژه زنان با پروتکل اول الحاقی به کنوانسیون پالرمو در تمامی ابعاد همسو نیست. … لذا بررسی و تحلیل قوانین داخلی و بین المللی نظیر مقاوله نامه ها، اسناد و …

اخبار – هفته نامه صوراسرافیل

sooreisrafil.com/news

Similar

مصاحبه صوراسرافیل با مرحوم دکتر کاتوزیان – آذر 1386 … “برای مادر خوب بودن نخست باید شعور و استقلال فکری داشت، که عده بسیار اندکی از زنان از آن … تعیین مجازات حبس تا ۱۵ سال برای خرید و‌ فروش و قاچاق اعضای بدن کودک … بررسی شکنجه در قوانین داخلی ایران و اسناد بین‌ المللی … آگاهی والدین و کودکان درباره آزارجنسی بچه‌ها …

[PDF]در جهان امروز یافته تهدیدات جرایم سازمان – جامعه شناسی نهادهای اجتماعی

ssi.journals.umz.ac.ir/article_1745_f5680f1dbdb2191ad842b20f08…

Cached

Translate this page
by بیابانی – ‎2018
Aug 30, 2017 – ها در سند راهبردی، این جرم را به عنوان تهدید … داران بین المللی تحت فشار قرار می … تا چندی پیش، اغلب ما معضالت قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و تروریسم … و نزاع داخلی و نیز خیانت ….. در مقاله حاضر سعی می شود با بررسی دیدگاه های صاحب نظران و بعد از … پرداخت رشوه به پلیس جهت فرار از تحت تعقیب و گریز بودن. -3.

بررسی مشکلات وخلا های حوزه زنان در قوانین ایران – پیک حق

pakehagh.blogsky.com/1391/10/11/post-28/

Cached

Similar

Translate this pageرفع موانع و مشکلات حقوقی ، قانونی و شناخت نیازهای واقعی حقوق زنان متناسب با شرائط … نیازمند نگاهی همسو در ضرورت پرداختن به مسائل زنان و به تبع آن اصلاحات لازم در این … و در حوزه مسائل زنان نیز باید درباره متونی از روایات که احتمال مجعول بودن آن زیاد … قانون حمایت از حقوق و مسؤلیت های زنان در عرصههای داخلی و بینالمللی میباشد .

درآمدی بر حمایت کیفری از اطفال بزه دیده در حقوق ایران با نگاهی به اسناد …

adlpub.com/درآمدی-بر-حمایت-کیفری-از-اطفال-بزه-دیده/

Cached

Similar

Translate this pageواژگان کلیدی:حمایت کیفری، قوانین داخلی، اسناد بین المللی، سیاست … تر از موقعیت زنان است، ازاین رو نیازمند حمایت و مساعدت های خاصی اند که متناسب با سن و مراحل … در این تحقیق به بررسی مقررات کیفری در حمایت از اطفال در برابر مواد مخدر، حقوق … در خصوص خرید و فروش و قاچاق مواد مخدر نیز اطفال بیشتر بزه دیده هستند تا بزه …

زنان، خشونت خانگی و خلاهای قانونی | فراتاب

www.faratab.com/news/5109/زنان،-خشونت-خانگی-و-خلاهای-قانونی

Cached

Translate this pageJan 2, 2017 – با بررسی و تدقیق در نگاه قانونگذار ایران خصوصا در بخش احکام مدنی و خصوصی … و رویکردهای ایران درباره خشونت علیه زنان، شاهد نوعی تعارض و نارسایی هستیم … همچنین این سند گریزی دارد به بستریابی و ارتباط بین نبودن قوانین حمایتی … بودن همین ماده و همین واژه «ریاست» در تضاد و تناقض با احسان و تشریک در …

درآمدي بر پيش نويس قانون بين الملل جزا – Ghavanin.com : Iran Law …

ghavanin.ir/PaperDetail.asp?id=1118

Cached

Similar

Translate this pageبا تأسيس انجمن بين المللي حقوق جزا در 1924 و عضويت علماي مشهور حقوق جزاي كشورها در … موضوع نوشتار حاضر كه به بررسي پيش نويس قانون جرايم عليه صلح وامنيت …. قانون مزبور كه حاوي كلياتي درباره حقوق بين الملل جزا، مسئوليت دولت واشاراتي … به قانون داخلي هركشور احاله گردد، اعضاي كميسيون حقوق بين الملل با نظر گزارشگر …

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی – رادیو وکالت

legalholding.ir/مهاجرت-به-هلند-از-طریق-پناهندگی/

Cached

Translate this pageمهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به بهترین شکل ممکن، پناهندگی هلند و مهاجرت با … به بهانه ی تحت تعقیقب قضایی بودن، از کشور خود به کشوری دیگر پناه برد. … به طور کلی باید گفت که پناهجویان دارای حقوقی هستند که به موجب اسناد بین المللی به رسمیت شناخته شده است و برخی کشور ها نیز مفاد آن را وارد قوانین داخلی خود کرده اند.

پاسخ وزارت خارجه به شبهات درباره «پالرمو»: این کنوانسیون به جرائم …

www.entekhab.ir › سیاست › سیاست خارجی

Cached

Translate this pageJan 29, 2018 – اعتراض به تحفظات کشورها که امری معمول ذیل اسناد بین المللی است و به هیچ وجه … منوط به تطابق با قوانین و مقررات داخلی و نظام حقوقی کشورهای عضو است. … جمهوری اسلامی ایران در پیوستن به کنوانسیون پالرمو دارای منافعی مهمی می‌باشد از … مانند قاچاق اموال و اشیاء تاریخی برای کشورمان، جمهوری اسلامی ایران می تواند با …

Iran Human Rights Documentation Center – نادیده انگاشتن حقوق …

www.iranhrdc.org/persian/permalink/1000000575.html

Cached

Similar

Translate this pageMar 31, 2015 – این گزارش با بررسی پانزده زندان و بازداشتگاه در سراسر ایران از دید …. ایران می باشد بلکه قوانین داخلی و بین المللی حاکم بر رفتار با زندانیان را نیز زیر پا می گذارد. … علاوه بر آن، اسناد مذکور حق حیات را نیز مورد حمایت قرار داده و محفوظ بودن … در پایان، قوانین موجود در باره نحوه اداره زندان ها در ایران شرح داده می شود و …

غرب و خشونت عليه زنان – رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران – رم

rome.icro.ir/index.aspx?siteid=208&pageid=35887

Cached

Translate this pageخشونت خانوادگی گاهی اوقات تحت عنوان همسر آزاری (Spousal Abuse)، خشونت … برای نخستین بار جامعه بین المللی حقوق بشر، رسماً خشونت علیه زنان را – حتی در … تبعیض، تعصب فرهنگی و قاچاق بین المللی زنان، مغایر با کرامت و حرمت انسان شناخته شد. … هنگامي كه دركشورهاي اروپايي درباره خشونت هاي خانگي عليه زنان، برنامه اي پخش …

فرمت word : پایان نامه ارشد رشته حقوق : بررسی خشونت علیه زنان در …

casmos.ir/پایان-نامه-ارشد-رشته-حقوق-بررسی-خشونت/

Cached

Translate this pageمطالعه خشونت علیه زنان در جرایم جنسی و خشونت خانگی در حقوق کیفری ایران …. اعمال خشونت علیه زنان و بدرفتاری با آنها از رایجترین جرایم اجتماعی و از عریانترین … آمیز و در بعضی موارد حتی بسیار پیشرفته تر از موارد مقرر در اسناد بین المللی می باشد. … چه طرفداری های کیفری نسبت به زنان بزه دیده در قوانین کیفری داخلی صورت …

شرایط مهاجرت به آلمان 2018 – مهاجرت به کانادا

https://www.iremigration.com/…/شرایط-مهاجرت-به-آلمان-2018

Cached

Translate this pageطبق قوانین ازدواج در آلمان ، شرایط مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج این است که اگر شما … پس از بررسی مدارک ، درصورتی که صحت مدارک مورد تایید قرار گرفته باشد و مدارک … در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با شوهر یا زن آن …. بطور مثال در صورت احراز شرایط فوق الذکر مثل نامه حساب بانکی ،اسناد ملکی و …

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی – موسسه حقوقی ملک پور

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

Cached

Similar

Translate this pageSep 15, 2016 – بدیهی است با وجود مزایای بسیار زیاد و ایمنی بالای کشور سوئیس، به همان … علاوه بر این، کشور سوئیس همواره از کمپین های بین المللی برای کمک … مهمترین قواعد مربوط به پذیرش و بررسی امر پناهندگی در قوانین مربوط … که در آنها جنگ خارجی یا داخلی وجود دارد، همچنین در موارد خشونت عمومی. ….. درباره موسسه مشاوره ای MIE.

سومین کنفرانس جهانی روانشناسی و علوم تربیتی، حقوق … – همایش های ایران

https://www.symposia.ir/PESLSBTM03

Cached

Translate this pageاستقلال وکلا از منظر استانداردهای حقوق بشر و قوانین داخلی ایران …. بررسی رابطه بین توانمند سازی با انگیزه کاری در معلمان زن شهرستان فردوس … مرزنگاری جرایم قاچاق انسان، عبور دادن غیر مجاز، آدم ربایی ….. حقوق فقر در آفریقای جنوبی : نقش و تاثیر اسناد و ابزارهای حقوق بین الملل ….. تماس با ما · درباره ما · ثبت اطلاعات کنفرانس …

گزارش صندوق بین المللی پول درباره اقتصاد ایران – صدای ایران

sedayiran.com/…/گزارش-صندوق-بین-المللی-پول-درباره-اقتصاد-ا…

Cached

Translate this pageApr 3, 2018 – صندوق بین‌المللی پول در گزارشی نوشت اگر ایران می خواهد به اهداف برنامه … است که این مساله خود نشان دهنده بزرگی و متنوع بودن اقتصاد ایران است. با … صندوق بین المللی پول زنان دارای تحصیلات عالی ایرانی را منبع بکر رشد … تبدیل قوانین کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل به قوانین داخلی و اجرای آن ها شده است.

مفهوم تروریسم، نگرش حقوق بین الملل، فقها و امام خمینی

www.imam-khomeini.ir/…بررسی…_/مفهوم_تروریسم_نگرش

Cached

Translate this pageSep 19, 2017 – کتاب – همایش دفاع مشروع: بررسی فقهی مسئله ترور از دیدگاه امام … انسان ها با اختراع، اکتشاف و توسعه علوم توانستند از مرگ و میر کودکان جلوگیری کنند. … «مفهوم تروریسم و نگرش حقوق بین الملل، فقها و امام خمینی رحمهُ الله در باره آن» به ….. اقدامات تروریستی را در قوانین و مقررات داخلی در زمره جرایم جنایی حاد قرار …

بررسی حقوقی جعل رایانه ای و مسایل آن: ظرافت های قوانین | وکیل سایبری

https://irancyberlawyer.ir › قوانین

Cached

Translate this pageدر نهایت پیش نویس قانون جرایم رایانه ای ایران توسط کمیته مبارزه با جرایم … در سطح بین المللی نیز معروف ترین سند «کنوانسیون بوداپست» مصوب ۲۰۰۱ … جعل رایانه ای در آیینه قوانین داخلی … از شرایط نسخ قوانین، ارتباط ماهوی قوانین از حیث عام و خاص بودن و تمیز بین نسخ ….. هشدار پلیس فتا درباره صفحات جعلی | وکیل سایبری.

اصول پذیرش یک پناهجو و اصول اعطای پناهندگی در کشور اتریش از سوی …

www.worldhazaracouncil.org/اصول-پذیرش-یک-پناهجو-و-اصول-اعط…

Cached

Similar

Translate this pageاما یک زن در چنین جوامع مردسالاری چی میتواند از دستش بیاید؟ … گردآورنده هیچ گونه مسولیت حقوقی را در رابطه با اصول پذیرش یک پناهجو و اصول اعطای پناهندگی از … افغانستان –۲,۶ میلیون نفر )البته آن عده از افغانهای که در پاکستان و ایران مهاجر اند اما در دفاتر … در این سایت قوانین و اسناد بین المللی در مورد پناهندگی قید شده است:

[PDF]ديدگي زوان سياست جىايى تقىيىي ايران در قبال بسٌ – مرکز توسعه …

irijournals.com/dl/journals/05-Political-sciences/v3…/paper15.pdf

Cached

Translate this pageعلیرغم این که در بسیاری از کشورها، اقداماتی در جهت مقابله با بزهدیدگی زنان و حمایت از ایشان …. در این تحقیق سعی شده است که با بررسی متون حقوق جزا و جرم شناسی و … در قوانین داخلی در مقایسه با اسناد بین المللی حمایت کننده، از بزه دیدگی های زنان …. روانی برای بزه دیده رخ می دهد شامل عصبی بودن های مزمن و شدید و مشکلاتی در مورد …

[PDF]کار پيرولي – کمیسیون حقوق بشر اسلامی

www.ihrc.ir/Images/…/665cb68609bd41cca1a415841616ec14.pdf – Translate this page
ﺣﻘﻮﻗﯽ اﯾﺮان، ﻧﻈﺎم ﺑﯿﻦ اﻟﻤﻠﻠﯽ ﺣﻘﻮق ﺑﺸﺮ و ﻣﻮازﯾﻦ اﺳﻼﻣﯽ، ﺗﻮﻟﯿﺪ ﻣﺤﺘﻮا ﺑـﺮاي ﺑﻬـﺮه ﻣﻨـﺪي ﻣﺤﺎﻓـﻞ ﺣﻘـﻮﻗﯽ و …. ﻣﻮرد ﺟﺮم اﻧﮕﺎري. واﻗﻊ ﮔﺮدﯾﺪه و. در ﻗﻮاﻧﯿﻦ. ﮐ. ﺸﻮرﻫﺎي ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺑﻪ ﺑﺤﺚ درﺑﺎره اﯾﻦ دﺳﺘﻪ از ﺟﺮاﯾﻢ ﭘﺮداﺧﺘﻪ … ﺪاوﻧﺪ ﻣﺘﻌﺎل ﺣﻖ ﺳﻼﻣﺖ ﺟﻨﺴﯽ را ﺑﻪ اﻧﺴﺎن اﻋﻄﺎ ﮐﺮده اﺳﺖ، ﻟﺬا ﻫﯿﺞ زن ﯾﺎ ﻣﺮدي ﭼﻪ ﺑﺎ ﺧﻮاﺳﺖ و اراده … در ﺣﻘﻮق ﺟﺰاي اﺳﻼﻣﯽ، ﺟﺮاﯾﻢ ﺟﻨﺴﯽ در دو ﺑﺨﺶ ﺣﺪود و ﺗﻌﺰﯾﺮات ﻣﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ ﻗﺮار ﮔﺮﻓﺘﻪ ….. ﻓﺮوش و ﻗﺎﭼﺎق ﮐﻮدﮐﺎن.

پالرمو(Palermo)چیست؟کنوانسیون

www.pirastefar.ir/?p=18137

Cached

Translate this pageApr 16, 2018 – کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی « پالرمو» چیست؟ … ۱- جلوگیری از قاچاق انسان به‌ خصوص زنان و کودکان … ارجاع اختلاف به داوری یا دیوان بین‌المللی دادگستری در رابطه با جمهوری اسلامی ایران، تنها با رعایت مفاد اصل … خواهد شد، به طوریکه تعریف آنها از پولشویی و تروریسم با قوانین داخلی ما متفاوت است …

کنوانسیون رفع تبعیض از زنان و سرنوشت آن در ایران – iran emrooz

www.iran-emrooz.net/index.php/politic/more/49892/

Cached

Translate this pageMar 13, 2014 – اصل بیست و یکم قانون اساسی ایران می‌گوید: دولت موظف است حقوق زن را در تمام جهات با … اگر دولتی آن را نقض می‌کرد در صحنه بین المللی مواخذه نمی‌شد. … لغو هرگونه تبعیض در تمام جوانب زندگی اقدام کنند ومواد آن را در قوانین داخلی خود ادغام کنند. … کنوانسیون رفع تیعیض، خشونت علیه زنان و قاچاق زنان را منع می‌کند.

[PDF]الیحه »پالرمو« کجا و چگونه تغییر یافت

iran-newspaper.com/Newspaper/PagePDF/92557

Cached

Translate this pageMay 27, 2018 – مجلس اعالم کرد:الیحه الحاق ایران به کنوانســـیون پالرمو با متن اصلی آن مغایرت. دارد و این موضوع طـــی نامه ای خطاب به رئیس جمهوری به وی برای بررســـی اعالم … داد که همسو با دولت بود. … و بین المللـــی جمهوری اســـالمی ایـــران به … زنان و کودکان، قاچاق مهاجرین و ســـاخت و … به منطبق بـــودن با قوانین داخلی کشـــور ها.

[PDF]حقوق بشر از نظر تا عمل – دانشگاه تهران

web.ut.ac.ir/moddat/archive/archive68/Pages26-35.pdf

Cached

Similar

Translate this pageنقد مباني فلسفي حقوق بشر، ارزيابي نقش سازمان هاي بين المللي. در موضوع غزه، بررسي حذف … وي گفت الزم است مباحث علمي درباره حقوق بشر با نگاه … به قوانين ايران ايراد گرفته اند بايد مورد بررسي قرار گيرد. دو راه … كه در آن ها موارد تبعيض عليه زنان وجود دارد و دوم در مورد … تهران تنظيم شد كه قرار است در محاكم داخلي و بين المللي مورد.

جرم انگاري خشونت عليه زنان – کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان

www.aihrc.org.af/…/نگاهی%20به%20مصادیق%20خشونت%20علیه… – Translate this page
در اين قوانین مصاديق آزار و اذيت و خشونت علیه زنان و اصطالحات مرتبط به آن تعريف …. مهرانگیز کار، پزوهشي درباره خشونت علیه زنان در ايران، انتشارات روشنگران و و … و به طور کلی حامیان حقوق زنان بايد ريشه های فرهنگی»همسر آزاری« را بررسی کنند. … هم چنین اسناد بین المللي حقوق بشر که در اين زمینه به تصويب رسیده است، دولت ها …

قاچاق و مبادله زنان و کودکان – هفته نامه تجارت فردا

www.tejaratefarda.com/بخش…6/5985-قاچاق-مبادله-زنان-کودکان

Cached

Translate this pageNov 23, 2013 – وضعیتی که با قاچاق و مبادله زنان و کودکان به عنوان یک کالا برای مقاصد … بازار بین‌المللی این کالاها به طور همزمان درجاتی از اقتصادهای محلی، …. همین بررسی در ایالات متحده آمریکا نشان داد 97 درصد فاحشه‌ها، قربانی … در زنان، به دلیل بیماری‌های مقاربتی بوده که از سوی همسر یا شریک جنسی ….. داستان بانک مرکزی ایران …

چند ایرانی در خارج زندانی‌اند؟ – ایسنا

https://www.isna.ir/news/…/چند-ایرانی-در-خارج-زندانی-اند

Cached

Translate this pageJun 22, 2014 – ایران با این کشور در حال انعقاد قراردادی برای استرداد زندانیان است. آذربایجان. در جمهوری آذربایجان 230 نفر از اتباع ایرانی به دلایل محکومیت قاچاق … در زندان‌های ایران محبوس بودند، در چارچوب موافقت‌نامه مبادله محکومان بین … همچنین 86 مرد و زن ایرانی در مالزی به مجازات اعدام محکوم شده‌اند. …. مراسم ختم والده همسر مخبر دزفولی.

مفهوم و انواع پیشگیری در جرایم گمرکی > نشریه داخلی قوه قضاییه

maavanews.dadiran.ir/Default.aspx?tabid=4355&articleType…

Cached

Translate this pageSep 16, 2014 – در این پژوهش مطالب در دو فصل با عناوین مفهوم حقوق و جرایم گمرکی و … دلیل مهم بودن سیر تاریخی آن به مختصر توضیحی درباره آن می پردازیم . … مقاوله نامه ای متکی به بند دهم پیمان نامه ترکمنچای بین نمایندگان دولت ایران و روسیه رسید که در بند … غیر از اسناد جعلی که مشمول قوانین مربوطه خواهد شد و یا اظهار خلاف واقعی …

پناهندگی براساس حقوق بین الملل – سایت انجمن فرهنگی تبلور اندیشه

tabalwor.com › مقالات سایت › حقوق

Cached

Translate this pageJun 16, 2017 – ۲۱ هزار نفر از متقاضیان پناهندگی نیز با اینکه پناهندگی نگرفته‌اند اما به دلیل آن … اولین تعریفی که از واژه پناهنده در اسناد بین المللی آمده است مربوط به … می برند و برخی دیگر این تعریف را در قوانین داخلی خود گنجانده اند. …. نظام های پناهندگی، رشد پیوسته داد و ستد و قاچاق انسان، مسئله تضمین نظام ….. بررسی کلی.

[PDF]بررسی حقوق و تکالیف مختص جوانان در منابع دینی و قوانین موضوعه

isu.sciexplore.ir/Content/pdfs/isu750.pdf

Cached

Translate this pageمی باش د پرداخته و س پس با تدقیق در قوانین موضوعه و مقررات بین المللی به … حایز اهمیت درباره دوران جوانی این است که ویژگی ها و مقتضیات خاصی را می طلبد که توجه ….. به علت گس ترده بودن محدودة این دو دس ته، در قوانین داخلی فقط به ذکر حقوق … حقوق جوانان ایرانی در زمینه های تربیتی و آموزش ی وظیفه ی جامعه و خانواه در …

هفت روزنامه ی حقوق بشر زنان شماره ۲۱۳- ۲۱۴ – بنیاد آرمان شهر

openasia.org/item/…/۲۱۳-۲۱۴-هفت-روزنامه-ی-حقوق-بشر-زنان-شما/

Cached

Translate this pageMar 8, 2018 – در آغاز هفته عده‌ای از فعالان جنبش زنان ایران با انتشار بیانیه‌ای بار دیگر از …. رادیو زمانه، ۵ مارس – یکی از مشاهده‌هایی که در روز بین‌المللی زن، یعنی ۸ مارس … تصویر ده زن تاثیرگذار به سوالاتی درباره زنان پاسخ می دهند … ارث برابر، مناصب سیاسی و در حوزه‌ی قوانین خانواده و قوانین کیفری… ….. مورد بررسی قرار گیرد.

تدبیر – نشست FATF با موضوع ایران؛ آیا نام تهران از فهرست سیاه حذف …

www.tadbirkhabar.com/economy/164849

Cached

Translate this pageJun 21, 2017 – مشکلات ایران در امور مالی بین‌المللی و محدودیت های بانکی رفع می‌شود؟ … این گروه بین‌المللی مانند سال گذشته درباره محدودیت‌های معاملاتی با ایران تصمیم‌گیری کند. … و تامین مالی تروریسم در دو حوزه سخت افزاری ونرم افزاری بررسی شود. … به گزارش ایسنا، جمهوری اسلامی ایران براساس قوانین داخلی و الزامات بین‌المللی در …

آخرین مقالات منتشره در سراسر کشور از تاريخ 1396/01/01 لغایت 1396 …

sdil.ac.ir/…/آخرین-مقالات-منتشره-در-سراسر-کشور-از-تاريخ-1396-01-01-لغایت-1396-…
Jun 25, 2017 – از جبران خسارت ناشي از جرم عليه کودک تا نحوه ترميم خسارات؛ با نگاهي تطبيقي به قوانين کشورهاي اروپايي، آمريکايي و اسناد بين المللي.

مقررات اتباع خارجی در ایران برای آشنایی بیشتر مهاجرین افغان

af.shafaqna.com/FA/36822

Cached

Translate this pageدارنده گذرنامه : فردی است که در چارچوب قوانین و مقررات داخلی و بین المللی و با اجازه …. تبصره 2 – کمیته میتواند در صورت لزوم برای کسب اطلاعات و بررسی و تبادل نظر از … در خارج از ایران اقامت دارند ممکن است تحقیقات درباره آنان به نمایندگیهای سیاسی …… 2- گواهینامه از مرجع رسمی کشور متبوع مرد مبنی بر بلامانع بودن ازدواج با زن …

سوز و گداز پاسدار قاسمی از جام‌زهر آتش‌بس و عملیات فروغ جاویدان

https://www.mojahedin.org/…/سوز-و-گداز-پاسدار-قاسمی-از-جام-زهر-…

Cached

Translate this pageDec 13, 2017 – شرکت هیأتی از کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت. در کنفرانس بین‌المللی فدراسیون جهانی زنان قاضی. با شرکت ۹۰۰زن قاضی از ۸۰کشور ۵قاره جهان.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

https://women.ncr-iran.org/fa/index.php/documents/302-20

Cached

Translate this pageکمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران به عنوان عضوی از اپوزیسیون اصلی رژیم زن ستیز … ایران: وضعیت زنان گنابادی زندانی موجب نگرانی عفو بین الملل . …. اسناد تدوین شده – کمیسیون زنان …. اعدام يك دكوراتور داخلي جوان كه از خودش در مقابل تجاوز مإموران دولتي دفاع كرده … كادر قوانين براي مبارزه با چنين خشونتي همچنان ناكافي است.».

دیه زنان(بررسی فقهی و حقوقی) – گروه وکلای دادشید

dadshid.com/2017/10/03/دیه-زنان-بررسی-فقهی-حقوقی/

Cached

Translate this pageOct 3, 2017 – دیه زنان،مسأله برابری یا نابرابری دیه زن و مرد یکی از مباحث بحث … در باره ما · ارتباط با ما · قوانین سایت … دیه زنان در قانون،مبانی فقهی دیه،وضعیت دیه زنان در اسناد بین … در این جستار ابتدا ضمن بررسی دیه با ذکر ادله طرفین پیرامون تساوی … بررسی اینگونه مقررات از این حیث الزامات بین المللی دولت ایران دارای …

[PDF]ﮔﻨﺎه؛ ﺟﺎﯾﮕﺎه و ﻣﺤﮑﻮﻣﺎن ﺑﯽ زداﯾﯽ از ﻣﻈﻨﻮﻧﺎن، ﻣﺘﻬﻤﺎن ﺧﺴ – مجله حقوقی دادگستری

www.jlj.ir/article_12821_f4ac53e712dd31ef0b23427d5d8f6a3b.pdf

Cached

Similar

Translate this pageدادرﺳﯽ ﮐﯿﻔﺮي ﺣﺎل و آﯾﻨﺪﻫﻤﻮرد ﺑﺮرﺳﯽ و ﺗﺤﻠﯿﻞ اﻧﺘﻘﺎدي ﻗﺮار ﻣﯽ. دﻫـﺪ. … واﻗﻌﯽ آﻧﺎن، ﺑﺎ ﺧﻮد آﻧﻬﺎ اﺳﺖ و ﺑﺎﯾﺴﺘﯽ از ﻃﺮﯾﻖ درﺧﻮاﺳﺖ اﻋﺎده دادرﺳﯽ ﻋﺎم ﯾﺎ ﺧﺎص(ﻣﻮﺿﻮع ﻣﻮاد … ﻧﻈﯿﺮ ﺟﺮاﯾﻢ ﻗﺎﭼﺎق ﻣﻮاد ﻣﺨـﺪر، ﭘﻮﻟﺸـﻮﯾﯽ و. ….. ﺣﻘﻮق اﯾﺮان. و اﺳﻨﺎد ﺑﯿﻦ. اﻟﻤﻠﻠﯽ، ﭘﺎﯾﺎن. ﻧﺎﻣﻪ ﮐﺎرﺷﻨﺎﺳﯽ ارﺷﺪ ﺣﻘﻮق ﮐﯿﻔﺮي و ﺟﺮم. ﺷﻨﺎﺳﯽ، داﻧﺸـﮕﺎه ﻋﻼﻣـﻪ …. رو، ﻫﻤﺴﻮ. ﺳـﺎزي ﻣﺠﻤﻮﻋـﻪ ﻗـﻮاﻧﯿﻦ. داﺧﻠﯽ ﻣﺮﺗﺒﻂ ﺑﺎ اﻣﺮ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿ ﺖ ﻣﺪﻧﯽ اﻓﺮاد در ﺣﻘﻮق اﯾﺮان، ﺑﺎ اﺳﻨﺎد ﺑـﯿﻦ.

جزئیات طرح حذف یک مجازات/ طناب دارقاچاقچیان مواد مخدرپاره می شود …

https://www.mehrnews.com/…/جزئیات-طرح-حذف-یک-مجازات-طناب-دا…

Cached

Translate this pageDec 12, 2015 – وقتی هم از ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد سند ملی کاهش اعتیاد یا موضوع مبارزه … کرده‌اند و با تصویب آن، مجازات اعدام در خصوص موادمخدر صرفا در قاچاق مسلحانه اعمال خواهد شد. … چرا که قطعا این اعدام ها بازدارنده نبوده و در قوانین ایران قوانین جزایی، … البته ناگفته نماند که نظریات جرم شناسی و اسناد بین الملل نشان می دهد که …

نگاهی به حقوق زنان در قوانین ایران (با مطالعه تطبیقی این حقوق در … – دادراه

dadrah.ir/danesh/نگاهی-به-حقوق-زنان-در-قوانین-ایران-با-م/

Cached

Translate this pageAug 31, 2017 – چنانچه در قران آمده است: ” زن با مرد در خلقت و حقوق متفاوت است. … قوانین داخلی و بین المللی در مورد رفع تبعیض از زنان و تلاشهای جهانی … ۶- فرمهای مالیاتی اشخاص باید برای شوهر و همسر به طور مجزا تهیه شود. … ما نمی توانیم کم بودن سهم زنان را در باب ارث به وسیله نفقه و مهریه توجیه کنیم. ….. بررسی قوانین جزایی:.

سایت شخصی، پایگاه تحلیل های حقوقی – موضوعات کار تحقیقی 1 بخش دوم.

www.uozlaw.blogfa.com/post-46.aspx

Cached

Similar

Translate this pageبررسی حقوقی – جرم شناختی بزه دیدگی های بی پاسخ در نظام عدالت کیفری ایران. پلیس و … بزه قاچاق زنان در حقوق کیفری ایران با رویکردی به اسناد بین المللی.

فرستادن دیدگاه

× بستن تبلیغات